700 odsłonInformacje8 lipca 2023, 08:53,

22-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

22-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu gostynińskiego zwalczając niebezpieczne zachowania na drodze, prowadząc liczne kontrole prędkości na terenie powiatu gostynińskiego.W czwartek (6 lipca br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca powiatu kolskiego kierującego mercedesem. Mężczyzna pędził z prędkością 102 km/h w  miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h,. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.  W trakcie kontroli policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od mercedesa, a powodem był braku aktualnych badań technicznych pojazdu.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy  narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów  i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie