1100 odsłonInformacje1 lipca 2023, 16:07,

W Kozicach jechał ponad "setkę". Stracił prawo jazdy

W Kozicach jechał ponad "setkę". Stracił prawo jazdy

31-latek za przekroczenie prędkości dostał mandat w wysokości 1500 złotych

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Wczoraj kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, o więcej niż 50 km/h.Wczoraj (30.06), w miejscowości Kozice, gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Autem kierował 31– letni mieszkaniec Płocka. Dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył o 54 km/h.

Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem w kwocie 1500 zł oraz na jego konto dopisano 13 punktów karnych.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie