2000 odsłonInformacje4 maja 2020, 11:04,

200 tyś zł na Zamek Gostyniński. Radni miejscy podjęli uchwałę

200 tyś zł na Zamek Gostyniński. Radni miejscy podjęli uchwałę

Jest to już kolejna pomoc Miasta dla Zamku

Podczas czwartkowych (30 kwietnia br.) obrad XI sesji Rady Miejskiej, radni podjęli uchwałę w sprawie podwyższenia o 200 000 złotych kapitału zakładowego i objęcie udziałów Agencji Rozwoju i Promocji Zamek Sp. z o.o. w Gostyninie. Za podjęciem uchwały zagłosowało 10 radnych, 2 radnych było przeciw przy jednym głosie wstrzymującym.Prezes spółki Paweł Gostyniński tłumaczył, że w okresie obowiązujących restrykcji płynność finansowa Zamku uległa znacznemu pogorszeniu.

"Obostrzenia zamknęły nam przychód niemalże w 100 procentach. Trzy nasze główne źródła dochodów, czyli hotel, catering i imprezy okolicznościowe z przyczyn oczywistych zostały zawieszone, przez co w sposób nagły zostaliśmy odcięci od przychodów" - wyjaśniał.

Kwota 200 tysięcy złotych ma być przeznaczona na spłatę zobowiązań oraz sfinansowanie działalności spółki w czasie epidemii koronawirusa.

Jest to już kolejna pomoc Miasta dla Zamku. W listopadzie ubiegłego roku radni podjęli uchwałę w sprawie zwiększenia kapitału spółki z kwoty 447 tysięcy złotych do 497 tysięcy złotych. Spółka borykała się w tym czasie ze spłatą zobowiązań oraz ZUS. "(..) Pojawiły się zatory płatnicze, ale przydałoby się uspokoić sytuację finansową spółki i pozwolić na rozwój spółki od nowego roku" – przekonywał na listopadowej sesji prezes Gostyniński.

 

 

????200 000 zł dla zamku a innym przedsiębiorcom to figa z makiem????????? ❌Dlaczego radni miejscy i burmistrz skupiają się na...

Opublikowany przez Agnieszka Korajczyk-Szyperska Piątek, 1 maja 2020

 

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec, 4 maja 2020
W roku 2019 nie było wirusa i też płynności na Zamku nie było. Teraz to już 250 tyś.miasto dołożylo. Poprzednia prezes, która zwolniono wyprowadził zamek z dziury budżetowej i zostawiła na dużym plusie. Co to się tam dzieje, że zamek nie daje rady? Jeden prezes mógł, a drugi nie może?
Ja, obywatel, 4 maja 2020
Po co ratować trupa? Na jaki grzyb pompować tam pieniądze. To ma się samo utrzymać. Zniszczyli zabytek i ładują pieniądze. Brawo, co za gospodarność!
Jaś fasola, 4 maja 2020
Jakim prawem dotować coś co nie przynosi zysku widać że osoba zarządzająca nie ma bladego pojęcia co robi chyba że elita radnych potrzebuję gdzie się spotkac
Dodaj ogłoszenie