Informacje22 września, 09:34,

”Żywa lekcja z łyżworolek” z Mistrzami Polski we wrotkarstwie szybkim - zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich


Spotkanie z mistrzami w Zwoleniu

„Znani wrotkarze speed dla miłośników jazdy na łyżworolkach i wrotkach – PROGRAMU Magia Sportu – jako alternatywa uzależnień” to akcja zainicjowana przez instruktora Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zwoleń-Team”, Łukasza Flejszera.Projekt ten polega na zachęceniu do aktywności fizycznej dzieci, młodzież, dorosłych, którzy nie są aktywni fizycznie z wielu powodów.
Zaproszeni znani sportowcy mają na celu pokazać nastolatkom, że wysiłek fizyczny, zajęcia z wrotkarstwa mogą być przyjemne i sprawiać dużo radości.

Druga odsłona projektu odbyła się w dniu 16 września 2022 r. na pętli asfaltowej przy Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Zajęcia poprowadzone były z uczniami z klas 0-3 i 4-8, a także dziećmi i młodzieżą uprawiającą wrotkarstwo w UKS Zwoleń-Team. „Żywą lekcję z nauki jazdy na łyżworolkach” poprowadzili wielokrotni torowi Mistrzowie Polski w kat. seniorskiej: Mateusz i Marek Kania (we wrotkarstwie i łyżwiarstwie szybkim) reprezentujący Fundację Łyżwiarstwa i Sportów Wrotkarskich LEGIA WARSZAWA / POWERSLIDE POLSKA. Od kilku lat reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych: Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Ponadto Marek Kania w 2022 r. zajął 16 miejsce na 500 metrów (łyżwiarstwo szybkie) podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. 

Zajęcia polegały nie tylko na rozmowach, ale i na wspólnych aktywnych ćwiczeniach: od zabaw i gier ruchowych, rozgrzewkę, po naukę jazdy na łyżworolkach, wrotkach.
Zaproszeni Sportowcy otrzymali z rąk UKS Z-T pakiety - niespodzianki oraz statuetki.

”Żywa lekcja” spotkała się z pozytywnym odbiorem dlatego będziemy kontynuować inicjatywę w kolejnych miesiącach, latach – mówi Ł.Flejszer.

_________

ZADANIE W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO (Gmina Gostynin):
”MAGIA SPORTU – jako alternatywa uzależnień” realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2021-2025 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka uzależnień”

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UKS Zwoleń Team

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

rodzic, 27 września
Wiejska szkoła a dużo się dzieje pozytywnego . Gratulacje
XYZ, 22 września
Super projekt dla dzieci i młodzieży
Dodaj ogłoszenie