ponad 10000 odsłonInformacje23 października 2023, 09:15,

Znów afera. Chodzi o bilbordy Lasów Państwowych znalezione przez grzybiarzy w lesie

Znów afera. Chodzi o bilbordy Lasów Państwowych znalezione przez grzybiarzy w lesie
Źródło foto: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile

W składzie spółki mającej wykonać zadania zasiada Bartosz Bazela

Pod Poznaniem, grzybiarze natknęli się na stalowe konstrukcje billboardów, które kosztowały 35,2 miliona złotych. Zgodnie z informacjami Gazety Wyborczej, Lasy Państwowe miały zamiar postawić 2 tysiące takich billboardów w lasach jeszcze przed wyborami. Miały one promować zrównoważoną gospodarkę leśną i ochronę przyrody. Niestety, plany te nie zostały zrealizowane na czas.Konstrukcje miały zostać dostarczone z Ustrzyk Dolnych do Nadleśnictwa Babki kilka dni przed wyborami. Zadanie to miała wykonać spółka Bieszczady, powiązana z Suwerenną Polską. W skład spółki wchodzą politycy Zjednoczonej Prawicy, takie jak Marcin Cichowicz z PiS i Bartosz Bazela z Gostynina, również działający w ramach Prawa i Sprawiedliwości.

Gazeta Wyborcza informuje, że na dostawę i montaż billboardów przeznaczono łącznie 35,2 mln zł. Początkowo kwota ta wynosiła 65 mln złotych. Jednak zarówno pierwsza, jak i druga kwota są znacznie wyższe od rzeczywistych kosztów kampanii billboardowej, która mogłaby wynieść nieco ponad 4 mln zł.

Według informacji z Nadleśnictwa Babki, jedna tablica billboardowa kosztuje 2091,00 zł w sklepach internetowych. Zakładając, że Lasy Państwowe postawią 2 tysiące takich tablic, na każdy billboard (produkcję, montaż i ewentualną kampanię) zamierzają wydać ponad 17,6 tys. zł.

Dziennikarze ustalili, że środki na akcję billboardową mają pochodzić z Funduszu Leśnego, który jest wspólnym rezerwuarem wszystkich nadleśnictw.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Leśnik, 25 października 2023
Lasy Państwowe od pewnego czasu lekką ręką wydają pieniądze będące własnością Narodu na różnego rodzaju akcje polityczne, kościelne itp,gdzieś ta etyka leśnika polskiego kształtowana od dziesięcioleci zaczęła przegrywać ze strachem o utratę stanowisk
Piotr, 25 października 2023
A to już wiem dlaczego tak powycinali Polskie lasy - po co im była ta kasa. Rozliczyć i tam gdzie ich miejsce
Beta, 24 października 2023
Bzdury , bilbordy tyle nie kosztują
Dodaj ogłoszenie