3700 odsłonInformacje28 maja, 14:21,

Zmiany duszpasterskie w Gostyninie. Wierni pożegnają dwóch duchownych

Zmiany duszpasterskie w Gostyninie. Wierni pożegnają dwóch duchownych


We wtorek, 28 maja, Biskup Płocki Szymon Stułkowski ogłosił najnowsze nominacje wikariuszowskie oraz skierowania do pomocy duszpasterskiej z prawami i obowiązkami wikariusza, które wejdą w życie z dniem 21 sierpnia 2024 r. Wierni z Gostynina pożegnają dwóch duchownych, którzy zostali przeniesieni do nowych parafii.Ks. mgr Arkadiusz Ronowicz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Glinojecku. Ks. Ronowicz był związany z parafią w Gostyninie przez kilka lat, zyskując sympatię wiernych swoją oddaną służbą i zaangażowaniem w życie wspólnoty parafialnej.

Ks. mgr Leszek Jan Rutkowski, również wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, od sierpnia będzie pełnił funkcję wikariusza w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Jego praca duszpasterska i wsparcie dla parafian w Gostyninie były wysoko cenione, a jego odejście będzie odczuwalne dla lokalnej społeczności.

Na miejsce odchodzących kapłanów, do parafii pw. św. Marcina w Gostyninie zostanie skierowany ks. mgr Paweł Sprusiński. Dotychczas pełnił on posługę duszpasterską z prawami i obowiązkami wikariusza w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie