Popularny: 3300 odsłonInformacje19 września, 09:42,

Zderzenia auta z łosiem. Dwie osoby trafiły do szpitala

Zderzenia auta z łosiem. Dwie osoby trafiły do szpitala

Na prostym odcinku drogi kierowca fiata potrącił łosia, przebiegającego przez jezdnię

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem łosia doszło wczoraj wieczorem, na DK 62, w miejscowości Brody Duże. Kierowca i pasażerka fiata, przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta oraz zwierzęta gospodarskie.Wczoraj, około godziny 19.00 dyżurny płockiej komendy Policji zadysponował patrol drogówki na DK 62, w rejonie miejscowości Brody Duże, gdzie na prostym odcinku drogi kierowca fiata potrącił łosia, przebiegającego przez jezdnię. 52-letni płocczanin i 39-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Zwłoki dzikiego zwierzęcia zabezpieczyły niezwłocznie odpowiednie służby. Podczas prowadzonych czynności w rejonie miejscowości Brody Duże ruch odbywał się wahadłowo

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta oraz zwierzęta gospodarskie.

Pamiętajmy, że lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. W przypadku zderzenia z dzikiem, jeleniem lub ważącym kilkaset kilogramów łosiem należy się liczyć z poważnym uszkodzeniem pojazdu. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem, szczególnie teraz jesienią. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta mogą również pojawić się w terenie zabudowanym. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny:zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym i pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia!

W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji.

autor/źródło: KMP Płock

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie