1900 odsłonInformacje21 kwietnia 2020, 12:51,

Zamarzyli o motocyklu, teraz spędzą trzy miesiące w areszcie

Zamarzyli o motocyklu, teraz spędzą trzy miesiące w areszcie

To miała być zwykła transakcja kupna-sprzedaży motocykla. Jednak 23 i 34-latek mieli inny pomysł by stać się właścicielami jednośladu

To miała być zwykła transakcja kupna-sprzedaży motocykla. Jednak 23 i 34-latek mieli inny pomysł by stać się właścicielami jednośladu. Jak postanowili tak zrobili, jednak niedługo cieszyli się nowym nabytkiem, bo zostali zatrzymani przez gostynińskich kryminalnych. Szybko okazało się też, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany w związku z wcześniej popełnianymi przestępstwami.Spotkanie, na którym miało dojść do zawarcia transakcji sprzedaży motocykla źle się skończyło. Warunki transakcji nie spodobały się 23 i 34-latkowi, którzy jak wszystko wskazuje chcieli zostać właścicielami pojazdu. Na właścicielu motocykla oraz przyszłym nabywcy mężczyźni poprzez użycie przemocy dokonali rozboju przywłaszczając motocykl oraz telefon komórkowy jednej z ofiar.

O sytuacji szybko została powiadomiona Policja. Szybkie i skuteczne działania gostynińskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawców. Policjanci odzyskali też skradziony motocykl oraz telefon. Na dodatek okazało się, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany przez prokuraturę w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami.

34-latek już usłyszał zarzuty popełnienia bardzo poważnych przestępstw oraz działania w warunkach recydywy. Natomiast 23-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: pixabay.com

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

ACAB, 21 kwietnia 2020
Pozdrowienia Do Więzienia :-)
Dodaj ogłoszenie