Popularny: 3100 odsłonInformacje21 czerwca 2015, 18:10,

Z Gostynina dookoła świata - siedem miesięcy podróżyKto z nas nie marzył o tym, żeby rzucić wszystko i wyjechać w podróż dookoła świata? Jednak mało komu takie marzenia udaje się zrealizować. Ale są ludzie, którym dzięki niezwykłej determinacji się to udało. Ci ludzie są pośród nas - czasami bliżej niż myślimy.Jedną z takich osób jest absolwentka gostynińskiego Liceum Ogólnokształcącego, pochodząca z okolic Gostynina - Ada Gontarek, która wraz ze swoim partnerem przez 7 miesięcy zwiedzała najodleglejsze zakątki Ziemi.

Niezwykły pomysł w ich głowach zrodził się nagle. Pewnego wieczoru pomyśleli, że wyjadą w podróż kierunku Azji i zaczęli konsekwentie realizować swój plan. Ich przygotowania trwały 2 lata. Podczas swoich podróży prowadzili bloga - bezkalendarza.blogspot.com

Zwiedzanie świata rozpoczęli od Mumbaju.

Jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Połowa Polski upchana w jednym miejscu. Mieszanina kultur, zapachów i smaków. Małe, rozpadające się baraki, na tle wielkich apartamentowców. Stolica kontrastów. Jestem tu dopiero drugi dzień, a już tak wiele mogę powiedzieć o tym mieście - tak Ada opisywała Mumbaj po pierwszysch dniach pobytu.

Adrianna i Grzegorz zwiedzali także Pushkar, Haridwar, Chennai, Pondicherry, Alleppey, Munnar, Madurai, Galle, Mirissa, Tangalle, Kuala Lumpur, Penang, Krabi, Kanchanaburi, Bangkok, Osaka oraz wiele innych miejsc a każde z nich starali się 'poczuć' i zrozumieć.

Jednym o ostatnich miejsc, w którym gościli było Tokio. W blogowej relacji Ady z tego miasta czytamy:
Sto siedemdziesiąt dziewięć dni. Pół roku. Tyle czasu zajęło mi, aby zdać sobie sprawę, że świat jest piękny, ale i trudny. Dopiero teraz przestałam szukać w sobie błędów i złych posunięć, przestałam mydlić sobie oczy, że iskry powinny być codziennie, a wszystkie bezproduktywne dni to wynik złych wyborów. 

Kształcąca podróż

Podróżowicze pozytywnie wspominają swoją podróż i ludzi, którzy spotkali, chociaż jak czytamy na ich blogu, czasami stronili od Polaków. 

Po tej przygodzie jestem gotowa na wszystko - mówiła w radiowej audycji Ada.

Po powrocie o swoich przygodach opwiadali m. in. w Polskim Radiu w audycji z serii "Spotkanie z ciekawym człowiekiem".

Audycji można posłuchać tutaj. Podróżnicy opowiedzieli w niej, jak żyli, kogo spotkali na swej drodze, ile pieniędzy wydali, a przede wszystkim, czego nauczyli się o sobie i innych.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie