Popularny: 7800 odsłonInformacje12 lutego, 19:10,

Wojewoda unieważnił zarządzenie Burmistrza Kalinowskiego z PiS w sprawie odwołania dyrektora SP3


Udostępnij 53
Dyrektor Adam Matyszewski został odwołany przez Burmistrza Kalinowskiego w grudniu 2019 roku

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł rozstrzygnięciem nadzorczym z 7 lutego br. stwierdził nieważność zeszłorocznego zarządzenia Burmistrza Gostynina Pawła Kalinowskiego w sprawie odwołania ze stanowiska Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie Adama Matyszewskiego.Dyrektor Adam Matyszewski został odwołany ze stanowiska 12 grudnia 2019 roku. Swoją decyzję Burmistrz Paweł Kalinowski argumentował wystąpieniem szczególnie uzasadnionych okoliczności, m.in. takich jak: skargi na czynności w sprawach z zakresu prawa pracy w stosunku do pracowników szkoły oraz podejmowanie przez dyrektora szkoły decyzji zagrażających bezpieczeństwu dzieci w szkole.

W uzasadnieniu Wojewoda Mazowiecki wyjaśnia,  że Zarządzenie Burmistrza Pawła Kalinowskiego  nie spełnia przesłanek materialnoprawnych, określonych jako „przypadek szczególnie uzasadniony”. 

"Jak wynika, z jednolitego i konsekwentnego w tej kwestii, stanowiska sądów administracyjnych, o przypadku szczególnie uzasadnionym, będącym podstawą odwołania nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia, można mówić w sytuacji wystąpienia konkretnych, poważnych przyczyn, czy to niezależnych od dyrektora, czy też zawinionych przez niego, gdy konieczne jest natychmiastowe zaprzestanie wykonywania przez niego funkcji, albowiem dalsze jej wykonywanie godziłoby w interes szkoły i powodowałoby destabilizację w jej funkcjonowaniu w zakresie zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych" - czytamy w uzasadnieniu.
 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Dominik, 4 dni temu
W tym miejscu cytuję "Bleferkę" - i pytam, ale jak to kiedy chciała? Nie chce mi się w to wierzyć. Przecież plan lekcji był ułożony. A kto wtedy dzieciaczki pilnował, Panie woźne? Trzeba było dzwonić do Burmistrza i notatki sporządzać. Powinno się przychodzić do pracy 15 minut wcześniej i najlepiej ze swoimi kanapkami. Za takie uchybienia, jeśli mają miejsce, wymierza się kary w postępowaniu dyscyplinarnym. Szkoda, bo zwolnić nauczyciela z art. 52 Kodeksu pracy nie można. Znieść Kartę Nauczyciela i wprowadzić kontrakty. Przepraszam bardzo czy budowlańcy albo mechanicy samochodowi mają kartę? NIE. Mają zwykłe umowy o pracę i tyle w temacie, dziękuję! Bardzo ciężko jest objąć rządy w jakiejkolwiek placówce przychodząc z zewnątrz. Uważam, że w Szkole Podstawowej Nr 3 powinien objąć mandat dyrektora menadżer, który wcześniej pracował na stanowisku kierowniczym w służbach mundurowych. Powinien zacząć od musztry i tyle w temacie. W całej rozciągłości popieram kobitę generała, nie można się cackać. W niektórych przypadkach stres jest czynnikiem pozytywnym, tzw. eustres.
ZDZISŁAW, 4 dni temu
TAKIEGO BURMISTRZA WYBRALIŚCIE A TERAZ BIADOLICIE. WIADOMO JAKI JEST I JUŻ SIĘ NIE ZMIENI. TRZEBA PRZECZEKAĆ JEGO KADENCJĘ. CAŁA ŚWITA PRACUJE WZOROWO. GOSTYNIN ROZWIJA SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ. ZAMEK MA DUŻE PROBLEMY FINANSOWE. STANOWISKA ZMIENIANE SĄ WEDŁUG UZNANIA. CZEGO WIĘCEJ WYMAGAĆ. CISZA ,SPOKÓJ JAK NA WSI. CZEKAMY NA DALSZE POSUNIĘCIA. WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM.
gostyniak, 5 dni temu
Nie wystarczy zalozyc garnitur,biala koszule i czerwony krawat aby byc dobrym burmistrzem.Jaki burmistrz - tak i wszystkie sluzby mu podlegle np. sekcja drogowa,komunalna,bezpieczemnstwa itp.Monitoring kupe kasy a np.na ul.Dmowskiego nie ma ha ha.Ciekaw czy bandziory juz wiedza ze tak mmiedzy innym mo0ga byc bezkarni?Okolo 80metrow od urzedu miasta jezdza autami po chodnku brudzac blotem i zarywajac studzienki i Burmistrzowi,wice i sekcji drogowej to nieprzeszkadza cho wielokorotnie bylo zgladszane prze okolo dwa lata ha ha.Ktos to musi sprzatac,ktos naprawic.Zreszta widac po calym naszym miasteczku jaki Burmistrz i sluzby jemu podlegle.To samo i zobsada dyrektorska szkoly niekompetencja.Decyzje na goraco bez zaglebienia sie w problem tylko na łapu capu.Szkoda ze Pan Burmistrz jeszcze nie podejmuje decyzji w nocy ha ha.Co jaki problem mieszkanca do Burmistrz to ciagle za kazdym razem nie ma czasu i non-stop wysylaja do Pani wice Fijalkowskiej ha ha.A u nie to jakby na plyte nagrywal i do kibla wrzucal.Tylko sie czlowiek nagada ha ha.Wstyd Panie Burmistrzu.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie