Popularny: 2300 odsłonInformacje11 września, 09:36,

Wielka kontrola trzeźwości. Jak wypadli kierowcy w Gostyninie?

Wielka kontrola trzeźwości. Jak wypadli kierowcy w Gostyninie?

Policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania pn. "Trzeźwość w przewozie osób" ze szczególnym uwzględnieniem stanu trzeźwości kierujących zwłaszcza autobusami i busami.


Udostępnij 11
Funkcjonariusze zbadali trzeźwość ponad 600 kierowców


W poniedziałek (09.09.) na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone były policyjne działania "Trzeźwość w przewozie osób". Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, "busami" czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci również sprawdzali kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

Podczas wtorkowych działań policjanci przeprowadzili 605 kontroli stanu trzeźwości, w tym 131 autobusów i busów. Dodatkowo 4 kierujących przebadanych zostało narkotesterem. W trakcie działań policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.

Przeczytaj też: Wyruszyła 411. piesza pielgrzymka do Skępego [ZDJĘCIA]

Akcja ma na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Apelujemy o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Uhub, 11 września
Od kiedy policji można parkować na chodniku skoro tyle miejsca na parkingu jak mają chodzić piesi
Artykuł partnerskiPopularny: 700 odsłon11 września, 09:14,

To już w piątek! Jubileuszowy koncert Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon

To już w piątek! Jubileuszowy koncert Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon

Wójt Gminy Gostynin oraz Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin serdecznie zapraszają na Koncert Jubileuszowy 5-lecia Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon, który odbędzie się 20 września 2019 r. o godz. 19.00 na Zamku Gostynińskim.


Udostępnij 21
Życzymy Stu lat!

Orkiestra zaprezentuje swój dorobek artystyczny, nad którym pracowała na przestrzeni tych pięciu lat. W repertuarze usłyszymy utwory muzyki filmowej, a także przeboje gwiazd światowej estrady: Franka Sinatry, Zbigniewa Wodeckiego i innych.

W Koncercie wezmą udział także artyści: Monika Mulska, która jest solistką Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Andrzej Rękas – muzyk orkiestrowy, puzonista grający na co dzień w Teatrze Buffo.

autor/źródło: Gmina Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie