Informacje7 lutego, 12:36,

W trosce o bezpieczeństwo dzieci


Udostępnij 3
W SP5 odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Rozmawiano o bezpieczeństwie

Ferie zimowe to upragniony czas odpoczynku i relaksu. W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków w czasie zbliżających się ferii w dniu 06.02.2020 r. odbyło się spotkanie dzieci z Punktu Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie z przedstawicielami urzędu miasta – panem Hubertem Wojciechowskim, policji – asp. Krzysztofem Olszarem i straży pożarnej – kpt. Michałem Borkowskim.Zaproszeni goście przypomnieli dzieciom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku
w miejscu zamieszkania oraz podczas wyjazdu.

Pan policjant szczególną uwagę zwrócił na zasady zachowania w przypadku zagubienia w miejscu publicznym, podkreślił jak ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania. Przestrzegał również przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców. Dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych.

Z panem strażakiem przedszkolaki powtórzyły zasady postępowania w przypadku nagłego pożaru w miejscu zamieszkania. Kapitan Michał Borkowski przestrzegał dzieci przed zabawami zapałkami oraz korzystaniem z urządzeń elektrycznych bez nadzoru osoby dorosłej.

Pan Hubert Wojciechowski uczulał dzieci, by nie podchodziły do nieznajomych czworonogów oraz dzikich zwierząt.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. W skupieniu wysłuchały rad naszych gości i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Maria Mąka – wizytator z Kuratorium Oświaty, która pogratulowała dzieciom ogromnej wiedzy z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa oraz życzyła przedszkolakom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: SP5 Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie