Popularny: 1900 odsłonInformacje10 lutego, 12:11,

W szranki z Michałem Aniołem


Udostępnij 100
O Tadeuszu Biniewiczu – rzeźbiarzu, malarzu, człowieku o wielu talentach zapewne słyszało wielu mieszkańców Gostynina. O artyście jest głośno także za granicą

O Tadeuszu Biniewiczu – rzeźbiarzu, malarzu, człowieku o wielu talentach zapewne słyszało wielu mieszkańców Gostynina. O artyście jest głośno także za granicąW naszym mieście znajdują się Jego prace wykonane w kamieniu, jak np. pomnik Siemowita w Rynku Miejskim, pomnik na Gaśnem, herby zamieszczone na Zamku czy popiersie Tadeusza Kościuszki przed Liceum Ogólnokształcącym, a także popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego w parku, płaskorzeźba Siemowita IV w Szkole Podstawowej nr 5, rzeźby nagrobne jak: Jezus upadający, Jezus z krzyżem, klęczący anioł czy róża.

Obecnie na warsztacie u Tadeusza Biniewicza jest postać Dawida na wzór rzeźby Michała Anioła. Blok granitowy został przywieziony ze Strzegomia Borowskiego i waży 40 ton. Postać Dawida będzie miała 4,70 m wysokości i będzie wyższa od rzeźby Michała Anioła o 40 cm. Zatem - najwyższa na świecie.

Dawid zostanie wykonany z jednego bloku kamiennego. Rzeźbiarz planuje zakończenie tej pracy w 2023 roku.

Nasz gostyniński artysta jest bardzo pracowity, dokładny a także wysoko stawia sobie poprzeczkę, pokonując poprzednie ograniczenia. Ponadto możemy być dumni z tego, że na terenie naszego miasta mamy rzeźbiarza, który tworzy swoje prace na skalę światową.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

E Nowak, 11 lutego
Tylko pogratulować.pozdrawiam
Dodaj ogłoszenie