4700 odsłonInformacje7 grudnia 2020, 10:15,

Urodziny Radia Maryja: Bartosz Bazela na obchodach. Zawiadomienie do prokuratury

Urodziny Radia Maryja: Bartosz Bazela na obchodach. Zawiadomienie do prokuratury

Jak informuje portal OKO.press, Rydzyk wymienił podczas powitania z ambony także pochodzącego z Gostynina dyrektora toruńskich Lasów Państwowych Bartosza Bazelę

W sobotę, 5 grudnia 2020 r. w Toruniu odbyła się uroczysta msza w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Nie tylko słowa ojca Rydzyka ale ilość uczestniczących osób wywołało sporo kontrowersji a do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o złamanie przepisów sanitarnych.Rydzyk rozgrzesza biskupa

W ubiegłych latach urodziny Radia Maryja odbywały się w hali widowiskowej Arena w Toruniu i uczestniczyło w nich nawet po 6 tys. osób. W 2020 uroczystości przeniesiono do sanktuarium Tadeusza Rydzyka (Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu) ze względu na reżim sanitarny.

Ojciec Rydzyk w przemówieniu narzekał na brak pieniędzy od rządu, bronił biskupów oskarżonych o ukrywanie pedofilów. Księża i biskupi łamali reżim sanitarny w towarzystwie m.in. Zbigniewa Ziobry.

Choć w przemówieniu nie padło ani razu słowo „pedofilia”, to Tadeusz Rydzyk podczas urodzinowej mszy postanowił mocno skupić się na tym problemie. Oburzenie wywołały słowa:

- To że ksiądz zgrzeszył. No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - rzekł z ambony Tadeusz Rydzyk, nawiązując do historii opisanych w dokumentach braci Sekielskich w TVN24.

A właściwie nie dokumentach, bo ten wielki znawca dziennikarstwa określił je jako „filmidła”, „manipulacje” i „oszczerstwa”„To jest współczesny męczennik. Męczennik mediów. Media to zrobiły” - powiedział o biskupie Janiaku dyrektor Radia Maryja. A na koniec, pełnym oburzenia tonem, wspomniał że ten biedny męczennik choruje na raka

W październiku 2020 roku Watykan przyjął rezygnację Edwarda Janiaka z urzędu biskupa po tym, jak został oskarżony o tuszowanie kościelnej pedofilii w diecezji kaliskiej.

Biskup Janiak był głównym antybohaterem filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. O jego udziale w kryciu ks. Pawła Kani wcześniej pisała też “Gazeta Wyborcza”.

Dyrektor z Gostynina na obchodach

W sobotę, 5 grudnia połowę kościoła zajęli politycy PiS, których Tadeusz Rydzyk skrupulatnie wymienił: ministra Mariusza Błaszczaka, ministra Zbigniewa Ziobro, ministra w Kancelarii Prezydenta Adama Kwiatkowskiego, Antoniego Macierewicza, ministra Michała Wosia, Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, minister Annę Gębicką, ministra Jacka Ozdobę, ministra Edwarda Siarkę, szefa gabinetu politycznego minister Marlenę Maląg.

Jak informuje portal OKO.press, Rydzyk wymienił podczas powitania z ambony także dyrektora toruńskich Lasów Państwowych Bartosza Bazelę, pochodzącego z Gostynina, oraz kilku posłów i senatorów PiS. Po każdym nazwisku następowały brawa.

O obecnym dyrektorze toruńskich lasów, który w kilka lat dzięki rządom „dobrej zmiany” awansował ze specjalisty służby leśnej w Nadleśnictwie Gostynin do stanowiska Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu informowaliśmy w maju 2018 roku:

Gazeta Wyborcza: leśniczy z Gostynina, sympatyk PiS został dyrektorem w Toruniu

Będzie zawiadomienie do Prokuratury

Na zdjęciach z mszy można zauważyć sporą grupę uczestników. Przypomnijmy, że w Polsce obowiązują przepisy w związku z pandemią koronawirusa, które zezwalają na organizację mszy, ale obowiązuje limit osób, maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

"W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz?" - zapytała na Twitterze posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Dodała, że składa zawiadomienie do prokuratury "w związku ze złamaniem obostrzeń" podczas mszy.

- W sobotę mieliśmy przykład arogancji. Z obrzydzeniem na to patrzyłam, nie tylko ja – powiedziała posłanka.

Chodzi o nieprzestrzeganie rygorów sanitarno-epidemiologicznych. Podczas uroczystości nie wszyscy, którzy są do tego zobowiązani, nosili maseczki.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info / foto: torun.naszemiasto.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

xxxc, 27 grudnia 2020
Czego trzeszczysz gostynin .miasto psów i plociuchow .nic tu niema nedza rozpacz hahahaha
TAMI, 26 grudnia 2020
T już trzeci który negatywnie rozsławia Gostynin , po zamalowanym, Ciarce, przyszedł czas na Bazelę. BRAWO
Julka, 9 grudnia 2020
Zapewne Rydzyk jest postacią niejednoznaczną. W ciężkich dla Polaków czasach Tuska, kiedy Sławku Nowaku i setki innych przekręciarzy robiło co chciało on założył pionierskie w tamtych czasach rozgłośnie, które jako jedyne reprezentowały polski punkt widzenia (wtedy TVP było na tuskowych, czyli tak naprawdę niemieckich usługach). Więc z jednej strony ma poważne zasługi dla przechowania polskości. Ostatnio jednak daje o sobie znać chyba demencja, lub coś temu podobnego, bo nasz redemptorysta co i raz powie taką herezję, że ręce opadają. Może i czas na emeryturę.
Dodaj ogłoszenie