Popularny: 4800 odsłonInformacje1 listopada 2017, 14:53,

Uroczystość Wszystkich Świętych w Gostyninie1 listopada wierni obchodzą jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim - uroczystość Wszystkich Świętych.W tym dniu ludzie udają się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzają groby bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiają kwiaty, zapalają znicze oraz modlą się. Dzień Wszystkich Świętych ustanowił w IX wieku papież Grzegorz IV

W trakcie dzisiejszej uroczystej Mszy Świętej odprawionej na cmentarzu Św. Jakuba ksiądz dziekan Ryszard Kruszewski nawiązał do sytuacji chrześcijan na świecie.
"Dlaczego chrześcijanie są tak bardzo pogardzani przez świat? Dlaczego nieustannie przez wieki idzie wielka lub mniejsza nienawiść do ludzi, którzy wyznają, że ich korzenie nie są z tego świata?" - pytał duchowny.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec, 2 listopada 2017
Do Victoria Tucholka. O pamięć o zmarłych na cmentarzu na Zalesiu zadbał Patryk Sobkowiak i jego koledzy.Ogromny szacunek dla tych młodych ludzi.
Victoria Tucholka, 2 listopada 2017
A ja śpieszę donieść, że na nieczynnym już cmentarzu przyszpitalnym w Gostyninie-Zalesie, gdzie pochowany jest mój bliski, w dniu Święta Zmarłych nie było mogiły bez znicza. Liczyłam na to, że dowiem się z lokalnych mediów, kto jest sprawcą realizacji mojego od lat marzenia o tym, aby to zapomniane miejsce zapłonęło pewnego wieczoru dziesiątkami światełek. Ktokolwiek wie, ktokolwiek widział, niech przekaże cudownemu sprawcy słowa mojego największego uznania, szacunku i podziękowania. To Wy równie anonimowi jak się okazuje jak przeważająca liczba tych, którzy spoczywają na tym cmentarzu, tworzycie pamięć o nim i możecie być pewni, że i o Was będą pamiętać tak, jak Wy pamiętaliście o tych, którzy odeszli.
Dodaj ogłoszenie