Popularny: 600 odsłonInformacje1 czerwca, 12:42,

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sierakówku z wizytą w Portugalii - w ramach projektu Erasmus +


W trakcie wyjazdu uczniowie nauczyli się wielu przydatnych umiejętności: przełamywania barier społecznych, poprawienie swoich zdolności językowych

W ramach projektu Erasmus + " Edukujmy ludzi, zmieniajmy świat" w dniach 08.05.2022r.- 14.05.2022r. odbył się kolejny wyjazd do Portugalii, w którym brali udział uczniowie oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku.Podczas tygodniowego pobytu uczniowie i  nauczyciele aktywnie uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych. W trakcie wyjazdu uczniowie nauczyli się wielu przydatnych umiejętności: przełamywania barier społecznych, poprawienie swoich zdolności językowych,  udoskonalenie  umiejętności  informatycznych,  nauka   obcej   kultury  i  obyczajów.  Nawiązaliśmy  nowe   kontakty  z obcokrajowcami. Zwiedziliśmy słynne miejsca Portugalii, oraz mieliśmy okazje spróbować  portugalskiego jedzenia.

"Wyjazd do Portugalii był bardzo wartościowym przedsięwzięciem. Znacznie wpłynął on na naszą wiedzę o kulturze, języku. Uczniowie dzięki wyjazdowi stali się bardziej samodzielni, bardziej zdyscyplinowani. Portugalia jest pięknym krajem z wyjątkową kulturą i równie pięknym językiem. Dzięki uczestniczeniu w ich codziennym życiu i wycieczkom poznaliśmy wyśmienite smaki, codzienne życie i urokliwe miasta. W  Bradze,  Sanktuarium ‘’Bom Jesus do Monte’’ -  przeszliśmy przez około 500 schodów, aby zobaczyć przepiękny kościół. Guimarães to równie zachwycające miasto, z cudownym zamkiem.

Zwiedziliśmy również Porto- miasto leżące nad Oceanem Atlantyckim, podziwialiśmy piękno tego miejsca i mieliśmy możliwość surfowania po oceanie. Mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy. Z przewodnikiem  zwiedziliśmy  Palácio da Bolsa, Torre Clérigos, Piwnice Calém. To był nasz ostatni wyjazd z projektu Erasmus + " Edukujmy ludzi, zmieniajmy świat", dzięki któremu mogliśmy podzielić się wiedzą dotyczącą tego, co tak naprawdę udział w Erasmusie może dać uczniom i nauczycielom. Nie ma lepszej okazji do sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego i doskonalenia go w krajach europejskich w codziennej komunikacji. Nie chodzi tylko o sytuacje szkolne, ale także o komunikację z zagranicznymi rówieśnikami i ich rodzinami w trakcie wymian. Cały projekt jest realizowany w języku angielskim, tak więc uczniowie posługują się nim wykonując wszelkie zadania w tym języku. Kreatywność, współpraca w grupie, motywacja do działania, umiejętność zarządzania czasem – to tylko niektóre elementy, które rozwijamy w projekcie w sposób bardzo naturalny. Właśnie dlatego nasi nauczyciele podejmują innowacyjne działania realizując projekt ERASMUS +" - informuje na swojej stronie internetowej placówka.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: SP Sierakówek

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie