Popularny: 1200 odsłonInformacje2 lipca 2015, 20:12,

Szachiści Gostmatu Gostynin wygrywają w Poznaniu i w Płocku

Po lewej: Kamil Plichta – zwycięzca turnieju w Poznaniu, po prawej: Paweł Flak – zwycięzca turnieju w Płocku

Wciąż trwa dobra passa szachistów Gostmatu. Po niedawnym wywalczeniu brązowych medali w Drużynowych Mistrzostwach Polski, w ostatni weekend zawodnicy miejscowego klubu z powodzeniem rywalizowali na zawodach indywidualnych w Poznaniu i w Płocku.

27 czerwca 2015r. zawodnik klubu szachowego z Gostynina – Kamil Plichta brał udział w zawodach w Poznaniu. W turnieju uczestniczyło 34 szachistów, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie 11 rund. Zawodnik Gostmatu zdecydowanie zwyciężył w rozgrywkach wygrywając wszystkie swoje partie. Drugie miejsce ze stratą 3 punktów do naszego gracza zajął szachista AZS Poznań – Tomasz Kałużny, który w zawodach odniósł 8 zwycięstw i 3 porażki. Najniższe miejsce na podium przypadło dla zawodnika z MKS Wicher Zbąszyń – Daniela Drożdzyńskiego.

28 czerwca 2015r. w SDK w Płocku rozgrywany był turniej finałowy Grand Prix Płocka o puchar prezesa Płockiej SML-W. Wyłoniona w ciągu 8 turniejów klasyfikacyjnych czołowa dwunastka klasyfikacji generalnej rozegrała w minioną niedzielę zawody finałowe systemem kołowym, tzn. każdy zawodnik rozegrał partię z każdym z 11 konkurentów. Wśród 66 partii nie zabrakło tzw. wiszących chorągiewek na zegarze, reklamacji remisowych czy chodzących po skosie skoczków. Wszystko jednak odbywało się w duchu fair play.

Całe podium w finale płockiego turnieju zajęli zawodnicy Gostmatu Gostynin. Zwycięzcą Grand Prix Płocka 2014/2015 został Paweł Flak, który zdobył 10,5 punktu z 11 partii i o „połówkę” wyprzedził drugiego Mariusza Ducha z Gostmatu. Ostatnie miejsce „na pudle” wywalczył Dominik Wypych z Gostmatu z dorobkiem 7,0 punktów. O końcowym zwycięstwie w turnieju zadecydowała bezpośrednia partia pomiędzy Pawłem Flakiem, a Mariuszem Duchem zagrana już w czwartej rundzie turnieju. Ten pierwszy skutecznie obronił czarnymi remis, nie tracąc już później żadnych punktów, zaś wicelider zgubił jeszcze połówkę punktu z trzecim zawodnikiem – Dominikiem Wypychem.

Gostmat Gostynin jako współorganizator zawodów w Płocku, pragnie złożyć gorące podziękowania dla Pana Jana Rączkowskiego, Prezesa Płockiej SML-W oraz Pana Marka Owsika, Kierownika SDK za objęcie honorowym patronatem całego cyklu i zapewnienie dobrych warunków gry dla szachowej społeczności.

autor/źródło: UM Gostynin