Informacje19 lutego, 20:55,

Strefa Mądrej Zabawy w Przedszkolu nr 1W poniedziałek 19 lutego w Przedszkolu nr 1 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie przy ul. Polnej odbyły się zajęcia edukacyjne STREFA MĄDREJ ZABAWY dla dzieci z najstarszych grup przedszkolnych uczęszczających do placówek w naszym mieście. Z naszego zaproszenia skorzystały dzieci z Przedszkola nr 4 i Przedszkola nr 2.Przedszkolaki podczas zajęć poznały Zosię – Małą Nauczycielkę – robota edukacyjnego, z którym wykonywały zadania na macie do kodowania. Bawiąc się z Zosią dzieci nazywały kierunki w przestrzeni, określały położenie przedmiotów względem osi własnego ciała oraz planowały trasę do wyznaczonego celu. Pracowały również z wykorzystaniem klocków Lego Education WeDo 1.2, Lego Education 2.0 oraz Lego Education Essential Spike, laptopów i tabletów. Układały budowle według instrukcji, tworzyły programy, dzięki których powstałe konstrukcje mogły się poruszać, świecići wydawać dźwięki, co wywoływało wiele uśmiechów na ich twarzach.

Kolejną propozycją mądrej zabawy były zajęcia z wykorzystaniem klocków Korbo. Podczas nich nasi mali goście wykazali się dużą kreatywnością oraz umiejętnością logicznego myślenia. Dzięki prawidłowym połączeniom kół zębatych wprawiali swoje konstrukcje w ruch, co dawało im wiele satysfakcji z prawidłowo wykonanego zadania.

Następną atrakcją były zabawy ruchowe na macie interaktywnej, na której każdy mógł wykazać się spostrzegawczością, szybkością oraz zwinnością.

Mali uczestnicy zajęć poznali również działanie długopisów 3D
– samodzielnie wykonali swoje pierwsze trójwymiarowe projekty
– serduszka, kwiatki, motylki, kotki itp.

Poniedziałkowy poranek okazał się bardzo twórczy i pracowity. Dzieci spędziły czas kreatywnie bawiąc się i jednocześnie rozwijając swoje umiejętności. Opuściły nasze przedszkole z uśmiechami na twarzy oraz zapewnieniami, że jeszcze nas odwiedzą.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie