Popularny: 1200 odsłonInformacje24 lutego 2016, 20:09,

Starosta: nie wchodźmy bez potrzeby na teren wycieku substancji na ZiejkowejW trakcie dzisiejszej debaty o bezpieczeństwie radny Witold Dalkowski dopytywał o aktualny stan sprawy wczorajszego wycieku niewiadomej substancji na ulicy Ziejkowej. W odpowiedzi starosta Tomasz Matuszewski przedstawił przebieg prowadzonych działań. Poinformował również, że sprawa trafiła do prokuratury.Pomimo, iż teren jest już bezpieczny przestrzegł, by nie przebywać bez potrzeby w pobliżu miejsca wycieku.

 

W dniu dzisiejszym na stronie starostwa został wystosowany komunikat odnośnie wczorajszego zdarzenia:

Na wniosek Starosty Gostynińskiego – Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się posiedzenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele instytucji i służb zaangażowanych w prowadzone działanie ratownicze.

Mianowicie w dniu wczorajszym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie otrzymała zgłoszenie o obecności nieznanej substancji w rowie na terenie oczyszczalni ścieków.

Powiadomiony Został Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Policja, Miejskie i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. W związku z prowadzonymi działaniami wyjaśniającymi oraz potencjalnym zagrożeniem prosimy o nieprzebywanie w bezpośredniej bliskości od zagrożonego skażeniem terenu .

 

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie