Popularny: 600 odsłonInformacje21 lipca, 11:54,

Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie

Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie
Źródło foto: archiwum redakcji

Komunikat KP PSP Gostynin

Szanowni Państwo! Sztandar to symbol, który buduje poczucie przynależności. Jest dumnym jej wyrażeniem do określonej grupy, manifestującej swą tożsamość. To fizyczna reprezentacja pewnych wartości, idel, i tradycji, które stanowią nierozłączny element funkcjonowania różnorodnych organizacji.Pozyskanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie jest więc szczytnym celem, symbolem ofiarnej i wiernej służby dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie ochrony życia, zdrowia i mienia jej obywateli.

Strażacy powiatu gostynińskiego wierni tradycji i zawołaniu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" z wielką ofiarnością od wielu pokoleń niosą pomoc wszystkim zagrożonym i potrzebującym pomocy mieszkańcom naszego powiatu, bez względu na status materialny czy narodowość.

Codzienna pełna poświęcenia służba nie ogranicza się jedynie do niesienia pomocy mieszkańcom powiatu gostynińskiego. Przełożeni znając zaangażowanie, wyszkolenie i wyposażenie, kierują ich do działań ratowniczych na terenie województwa, jak i na terenie całego kraju.

W 2022 roku przypada 30-to lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej oraz 45-to lecie powołania Zawodowej Straży Pożarnej w Gostyninie. W uznaniu zasług pokoleń gostynińskich strażaków społeczeństwo naszego powiatu, samorządowcy ze starostą, burmistrzami, wójtami zawiązali Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, który ma na celu uhonorowanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej sztandarem jako spadkobierczynię i kontynuatorkę tych chlubnych tradycji pożarniczych na terenie naszego powiatu.W działanie Komitetu włączyli się również Kapelan Powiatowy Strażaków, byli Komendanci oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin.

Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Każda Państwa Pomoc będzie wyrazem uznania i akceptacji społecznej służby gostynińskich strażaków oraz znakiem Waszej wdzięczności za codzienny trud i poświęcenie w ratowaniu życia, mienia oraz środowiska podczas działań ratowniczych wielokrotnie prowadzonych z poświęceniem i narażeniem niejednokrotnie własnego zdrowia 1 życia.

W imieniu Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie za wsparcie tak szczytnej inicjatywy serdecznie dziękujemy.

Uroczyste wręczenie sztandaru planowane jest w dniu 17 września 2022 roku na rynku głównym przed ratuszem miejskim w Gostyninie.

Wpłaty prosimy kierować na konto jednostki OSP Sokołów - Bank Spółdzielczy w Gostyninie nr 06 9012 0004 0016 0443 2001 0001 z dopiskiem „Sztandar dla KP PSP w Gostyninie”.

autor/źródło: KP PSP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie