3600 odsłonInformacje28 czerwca 2019, 07:32,

Rondo przy ul. Legionów Polskich będzie nosić imię Żołnierzy Niezłomnych

Rondo przy ul. Legionów Polskich będzie nosić imię Żołnierzy Niezłomnych

Podczas czwartkowych obrad, nie wszyscy radni poparli ten pomysł

Jednym z punktów czwartkowych obrad sesji Rady Miejskiej było podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy dla ronda na skrzyżowaniu ulic Legionów Polskich i Kościuszki.Obecna na posiedzeniu wnioskodawczyni Barbara Gierula zaproponowała, aby otwarte pod koniec maja rondo nosiło nazwę Żołnierzy Niezłomnych. Wniosek został przyjęty, jednak nie wszyscy radni poparli ten pomysł. Radny Stanisław Wróblewski sugerował, aby nadana nazwa była apolityczna.

Budowa ronda trwała ponad 7 miesięcy, a koszt inwestycji opiewał na kwotę 3 750 000 złotych. Inwestorem zadania było Wojwództwo Mazowieckie, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynina.

Decyzja o jego realizacji była podyktowana dużą ilością wypadków, stłuczek i potrąceń pieszych, które miały miejsce na skrzyżowaniu ulic Legionów Polskich i Kościuszki.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 29 czerwca 2019
Napiszę tu, na gostynin 24 nie dano mego komentarza. Proponuje po prostu posadzić róże i nazwać rondo różane lub kwiatowe. Róże są piękne i bezpretensjonalne.
Barbara, 28 czerwca 2019
Kiedy po roku 1989 wywożono z gostynińskiego komitetu partii na Marchlewskiego i z Budowlanki na Polnej całe stosy książek napisanych ku chwale komunistycznych bohaterów, takich właśnie jak przywołany przez radnego Wróblewskiego Świerczewski, wprowadzana polityka państwa dawała nadzieję na to, że dekomunizacje dotyczyć będzie nie tylko nazw ulic, ale urzędów, instytucji, szkól i uniwersytetów. Niestety, nadal widać, że stare po peerelowskie kadry i ich młody narybek mają się dobrze. Nadal uczestniczą w „szkoleniach” według starej zasady wiernej komunistycznej maksymie – bierny, mierny nie oczytany, ale wierny, a wobec bezkarności prawa, butny - zabierają głos w dyskusji tylko dlatego, aby kogoś obrzucić błotem, zniszczyć. Tym młodym zadziornym podpowiem, że jest wiele opracowań np. o grupie Dubielaka działającej na terenie powiatu gostynińskiego, ale trzeba poszperać, poczytać…i dopiero dyskutować.
wróciłem, 28 czerwca 2019
Dziwny przykład aktywności pani Gieruli. Ciekawe co powie nauczycielkom przedszkoli, które zostały poszkodowane w wyniku porozumienia podpisanego z rządem przez jej związek.
Dodaj ogłoszenie