4300 odsłonInformacje19 listopada 2019, 15:33,

Rodzicielstwo biologiczne oraz zastępcze - konferencja na Zamku Gostynińskim


Konferencję poprzedziło wręczenie nagród w konkursie plastycznym na plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego pt. „Rodzina potrzebna od zaraz”

We wtorek (19 listopada 2019 br.) w Zamku Gostynińskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym na plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego pt. „Rodzina potrzebna od zaraz”. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 166 oryginalnych i przepięknych prac, z czego 33 zostały nagrodzone w pięciu kategoriach wiekowych.Następnie w sali kolumnowej zamku odbyła się coroczna konferencja pt. „Rodzicielstwo biologiczne oraz zastępcze w perspektywie XXI wieku – szanse, zagrożenia, wsparcie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację EFOP z okazji 15-lecia działalności w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Prelegenci z kilku instytucji oraz z organizacji pozarządowych omówili zagadnienia związane ze wspieraniem rodziny oraz z systemem pieczy zastępczej. Przedstawiono tematykę usamodzielniania wychowanków z pieczy zastępczej oraz traumę która towarzyszy dzieciom przebywającym w pieczy. Wskazano na potrzebę wczesnego wspierania rodziców biologicznych w prawidłowym wypełnianiu funkcji rodzicielskiej oraz na wizerunek zawodowych rodziców zastępczych, którzy nadal nie są traktowani jak partnerzy służb społecznych. 

Wystąpili przedstawiciele m.in.: z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej z Warszawy, z Fundacji Orlen „Dar Serca” z Płocka, z Fundacji „Szczęśliwej Drogi” z Warszawy, z Fundacji E&Y z Warszawy, ponadto zaprezentowali się przedstawiciele Fundacji EFOP oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie. 

Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku z filią w Gostyninie, przygotowały dla zaproszonych gości wykaz literatury na temat problemów wychowawczych u dzieci i młodzieży oraz w zakresie pieczy zastępczej. 
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / fundacja EFOP

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie