3600 odsłonInformacje18 marca 2021, 10:30,

RDLP w Toruniu kierowane przez Bartosza Bazelę wsparło finansowo fundację Tadeusza Rydzyka

RDLP w Toruniu kierowane przez Bartosza Bazelę wsparło finansowo fundację Tadeusza Rydzyka

Lokalny PIS ma powody do dumy

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, której dyrektorem jest pochodzący z Gostynina Bartosz Bazela wsparło finansowo Fundacji Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka.O tym fakcie poinformował senator KO Krzysztof Brejza, a całą sytuację o finansowaniu przez Lasy Państwowe fundacji Tadeusza Rydzyka opisał portal Wirtualna Polska.

W 2017 r. Lasy Państwowe przekazały Fundacji Lux Veritatis 120 tys. zł na współorganizację konferencji naukowej pt. "Jeszcze Polska nie zginęła”. W ramach konferencji odprawiono m.in. mszę świętą, zorganizowano panel dyskusyjny "Kościół a przyroda", a także skorzystano z gastronomicznej oferty w ramach "poczęstunku pochodzącego z polskich krajobrazów”;. Dwa lata później w 2019 r. Fundacja otrzymała 49,2 tys. zł na produkcję i emisję 10 filmów o tematyce związanej z lasem i gospodarką leśną. W 2020 r. – 71,3 tys. zł na kolejną produkcję 10 filmów. Obie kwoty pochodziły z budżetu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. czytamy na wp.pl w artykule Lasy Państwowe hojne dla fundacji kierowanej przez Tadeusza Rydzyka. Znamy kwoty

Według senatora Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy, żadna z państwowych instytucji przekazując środki, nie analizuje i nie sprawdza efektywności ich wydatkowania.

To ten Bartosz Bazela, który opublikował swoje przemyślenia

„(…) dla Gostynina wreszcie nadejdą złote czasy...”

Prawie 6 lat temu jeden czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości w Gostyninie Bartosz Bazela, publikował post, dotyczący rychłego rozpoczęcia inwestycji w Gostyninie, gdy tylko wybory parlamentarne w 2015 roku wygrają kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

Zachęcając w swoim poście do głosowania na jedyną słuszną partię według niego, czyli PiS, zapewne dzisiaj trzeba pokusić się, co ze słów, napisanych prawie 6 lata temu się spełniło:

„Chce Wam zadać pytanie... na które nota bene sam przewrotnie odpowiem. Czemu Mieszkańcy Gostynina powinni głosować na listę nr 1 czyli PiS? Odpowiedź jest bardzo prosta i wcale nie górnolotna... dlatego, że mamy Burmistrza z PiS (nie mylić popierany przez PiS), który jest jedynym Burmistrzem w Polsce z tej właśnie opcji. Pewnie zauważyliście też Państwo, że w ostatnim okresie Gostynin odwiedziła całą dywizja polityków PiS od Prezydenta RP Andrzeja Dudy po najprawdopodobniej przyszła, Premier RP Beatę Szydło... Wszyscy oni obiecywali pomoc dla Gostynina... jest jednak „ale'” i to ale brzmi żeby pomóc trzeba rządzić czytaj wygrać niedzielne Wybory parlamentarne.. jeśli tak się stanie dla Gostynina wreszcie nadejdą złote czasy... czemu? Bo tzw. góra będzie chciała udowodnić, że jest wiarygodna a jak wspierać to swojego Burmistrza... Proszę mi wierzyć po 25 października jak wygra PiS Gostynin zacznie przyspieszać i rozpoczną się duże inwestycje Państwa w nasz rejon! Więc nie oddawajcie pustych głosów na Innych kandydatów bo tak naprawdę są to głosy stracone dla Gostynina!”

Po 6 latach rządów PIS lata i co z tych „dużych inwestycji w naszym rejonie” rozpoczęło się? Nawet widząc świat w wyjątkowo różowych okularach, to jednak żadnych dostrzec nie można w Gostyninie ani okolicy.

Może te "złote czasy" nadeszły dla samego autora tej wypowiedzi, za rządów Prawa i Sprawiedliwości awansował dwukrotnie: Gazeta Wyborcza: leśniczy z Gostynina, sympatyk PiS został dyrektorem w Toruniu

 

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / grafika: Twitter Krzysztof Brejza / torun.lasy.gov.pl / wiadomosci.onet.pl / FB Bartosz Bazela

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

obatel, 20 marca 2021
ZE SWOJEJ PRYWATNEJ KIESZENI -- MOŻESZ !!!!!! ALE WARA CI OD PAŃSTWOWYCH PIENIĘDZY !!!!! jesteś zerem .
Notabene, 18 marca 2021
Bazela - kolejny Misiewicz który był Nikim a stał się Dyrektorem. Kariera według PIS
tomek, 18 marca 2021
nie daje dla rydzyka i owsiaka wiec nie narzekam
Dodaj ogłoszenie