2000 odsłonInformacje23 października 2023, 12:50,

Rażące przekroczenie prędkości. 43-latek pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące

Rażące przekroczenie prędkości. 43-latek pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące

Za przekroczenie prędkości dostał mandat w wysokości 2000 złotych

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kierowca volvo, który w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 116 km/h. 43-letni mieszkaniec Płocka stracił na trzy miesiące prawo jazdy oraz został ukarany mandat w kwocie 2000 zł i 14 punktami karnymi.Jedną z głównych przyczyn, która prowadzi do zdarzeń drogowych jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Dlatego wobec kierujących, którzy lekceważą te ograniczenia nie ma taryfy ulgowej. W minioną sobotę (21.10) na jednej z dróg powiatu gostynińskiego, kierujący volvo poruszał się  z prędkością 116km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem na 43-latniego mieszkańca Płocka, policjanci nałożyli mandat w wysokości 2000 złotych i 14 pkt. karnych. Ponadto kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przez cały czas apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Nadal na drogach pojawiają się osoby, które łamiąc przepisy ruchu drogowego lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie