Popularny: 1500 odsłonInformacje7 kwietnia 2015, 20:53,

Przyszli inżynierowie na Turnieju Maszyn WodnychW Piasecznie 21 marca 2015 r. odbył się IV Turniej Maszyn Wodnych.Zawody organizowane przez Piaseczyńską Fundacje Ekologiczną polegały na podniesieniu masy 2,5 [kg] na określoną wysokość w jak najkrótszym czasie (konkurencja mocy) lub na wykonaniu pracy podnoszenia masy 2,5[kg] na określoną wysokość zużywając jak najmniej wody (konkurencja wydajności).
W tym celu dwaj uczniowie naszego liceum - Bartosz Walczak i Andrzej Macek z klasy IIA - zbudowali turbinę dobierając odpowiednio parametry i wymiary. Pozwoliło to na zajęcie wysokiego - 6 miejsca -w kategorii mocy (na 50 startujących drużyn, z czego tylko 18 maszyn wykonało zadanie).
Jednym z celów Organizatora jest promowanie myśli technicznej młodych ludzi. Podczas konstruowania turbiny uczniowie wykazali się znajomością obliczeń inżynierskich i wiedzą techniczną zdobywaną na lekcjach matematyki, fizyki oraz informatyki wykorzystaną w praktycznym działaniu (dobór średnic wału, kształtu łopatek, kąta ustawienia i średnicy dyszy).
Sukcesy w takich turniejach utwierdzają przekonanie uczniów o wyborze kierunków technicznych na uczelniach wyższych.
Podczas zawodów odbył się także pokaz możliwości drukarek 3D. Moim zdaniem te nowoczesne urządzenia będą w przyszłości na wyposażeniu każdej szkolnej pracowni komputerowej.
Pozdrawiamy drużynę z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie i dziękujemy za doping i wzajemne wsparcie.
Więcej informacji o turnieju na stronie www.turniejmaszyn.pl

Grzegorz Kaczorowski - opiekun drużyny

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: LO Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie