Popularny: 1100 odsłonInformacje21 sierpnia 2022, 07:46,

"Przystanek Klaunada" - spektakl teatralny przed MCKW sobotni wieczór (19 sierpnia br.) przed Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbył się spektaklu pt. „Przystanek Klaunada” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights” i Teatru Vuala ze Lwowa.Widowisko plenerowe zostało przygotowane w ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego, w którym obok aktorów Kijowskiego Teatru Highlights występują artyści lwowskiego Teatru Vuala.

Inspiracją do powstania spektaklu była wola ukazania wzajemnej relacji teatru i cyrku. Przedstawienie sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie w V wieku p.n.e . Zawiera elementy nowego cyrku posługującego się tańcem, muzyką, pantomimą a nawet sportem.

W pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach artyści opowiadają historię Arlekina wędrującego w poszukiwaniu wymarzonej ukochanej. Komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością dopełniają widowiskowy charakter przedstawienia.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: MCK Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie