Popularny: 1900 odsłonInformacje11 maja 2015, 17:19,

Przedstawienie "Trzy Życzenia" w SP1W dniu 8 maja br. w sali teatralnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie odbyła się premiera przedstawienia pt. "Trzy życzenia" według scenariusza Roberta Idzikowskiego.Tym razem "Teatr? No nie wiem" poruszył bardzo trudny problem - śmierć dziecka. Aktorzy pokazali emocje związane z tym tematem. Wydawałoby się, że dorośli znają wszystkie odpowiedzi na trudne pytania. Jednak niejednokrotnie nie doceniamy wrażliwości dziecka, które ma potrzebę nie tyle zrozumienia, co rozmowy na temat śmierci. 

Autor scenariusza inspiracje czerpie z rozmów z dziećmi, dlatego wszystkie sztuki, które były wystawiane w naszym teatrze są odpowiedzią na ich pytania.

Wśród zaproszonych gości przybyli: burmistrz Paweł Kalinowski, starosta Tomasz Matuszewski, Przew. Komisji Edukacji Kultury i Sportu Michał Bartosiak , dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Bigus, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gostyninie Robert Pypkowski, a także instruktor MCK Magdalena Garstka i rodzice uczniów.

Przedstawienie, które dała młodzież szkolna i absolwenci zostało nagrodzone gromkimi brawami. Gospodarz naszego miasta obdarował młodych aktorów słodkimi upominkamia, a Przewodniczący Komisji Edukacji Michał Bartosiak pogratulował i podziękował dzieciom i młodzieży zaproszając ich również do wystawienia spektaklu na organizowanym przez niego w sierpniu I Festiwalu Teatralnym co wywołało spore zainteresowanie i nie mniejsze poruszenie wśród młodych aktorów .

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie