2900 odsłonInformacje29 listopada 2019, 07:12,

Problemy finansowe Zamku: Czy 50 tysięcy z budżetu miasta poprawi sytuację?

Problemy finansowe Zamku: Czy 50 tysięcy z budżetu miasta poprawi sytuację?

Pojawiły się zatory płatnicze - poinformował na sesji Rady Miejskiej Prezes Zamku

W czwartek, 28 listopada 2019 r. podczas obrad Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcia udziałów Agencji Rozwoju i Promocji Zamek Spółka z o.o. w Gostyninie.O tym, że sytuacja finansowana spółki Zamek nie jest najlepsza, informował 28 listopada Radę Miasta Paweł Gostyniński, Prezes spółki:

- (..) Pojawiły się zatory płatnicze, ale przydałoby się uspokoić sytuację finansową spółki i pozwolić na rozwój spółki od nowego roku – przekonywał radnych Prezes, któremu zależało aby zgodzili się oni na podwyższenie kapitału zakładowego, poprzez zwiększenie ze środków budżetu miasta kapitału zakładowego.

Jak przyznał Paweł Gostyński, sytuacja finansowa pogorszyła się w ostatnim czasie:

- Pojawiły się problemy ze spłatą zobowiązań, ZUS. Trzeci kwartał był mniej dochodowy, niż zakładaliśmy.

Spółka planuje po nowym roku zakup nowego samochodu do dostarczania żywności, co ma przynieść oszczędności, obecnie wynajmuje.

W głosowaniu radni jednogłośnie opowiedzieli się za podwyższeniem kapitału zakładowego spółki z 447 tysięcy złotych o 50 000 złotych, do kwoty 497 tysięcy złotych.

Więcej w materiale wideo:

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Chwast, 12 grudnia 2019
Ja też podziwiam działalność burmistrza i wysokiej rady. Wielkie dzięki za nasze wyższe podatki. A zamek, to, jaki gospodarz, to takie efekty finansowe. Tyle w temacie.
Gostyninianka, 8 grudnia 2019
Burmistrz kolejny raz pokazał w jaki sposób zależy mu na mieszkańcach. W taki patriotyczny sposób podniósł nam podatki. W poprzedniej kadencji nie mógł tego zrobić. Poprzednia Rada Miejska by na to nie pozwoliła. Teraz obecna Rada Miejska bez żadnego oporu przegłosowała podwyżkę podatku. Następnie bez żadnego problemu przegłosowała dofinansowanie budżetu spółki Zamek Gostyniński z budżetu miasta. To tam wpływają nasze podatki. Popisaliście się Państwo tak patriotyczne, z sercem i podziękowaniem za Wasz wybór do pełnienia tych funkcji w naszym mieście. Brawo Wy. Bóg, honor, ojczyzna i mieszkańcy Gostynina dziękują Wam za to.
Do wyborcy, 7 grudnia 2019
To wygląda następująco. Jednych się pilnuje w wydawaniu publicznych pieniędzy a drugich nie. Przypuszczam, że wchodzą tu w grę prywatne sprawy, które nie powinny być łączone z pracą. Ale niestety tak wygląda życie. To jest zupełnie naturalne i można to zrozumieć. Tylko nie nazywajmy się obiektywnymi i stażnikami pilnowania wydawanych publicznych pieniędzy jako media. Jeżeli w jednym przypadku nagłaśnia się temat w naszym powiecie a w mieście nie pisze się o kłopotach finansowych. Czy to nie jest stronniczość i właśnie brak obiektywizmu. Odpowiedź pozostawiam redakcji i mieszkańcom. Piszmy o wszystkim i o tym dobrym i o tym złym. Wówczas to będzie w porządku i nie będzie świadczyło o zależności i braku obiektywizmu, o którym tak często portal gostynin24. pl pisze i to podkreśla. Te sprawy sądowe też nie są potrzebne. Życie jest krótkie i kruche. Ludzie szanujcie się i nie ośmieszajcie się na portalach. Nie jest to miłe dla normalnych czytelników. To męczy. Jest nieobiektywne. Każdy kij ma dwa końce.
Dodaj ogłoszenie