4500 odsłonInformacje1 lutego 2023, 16:52,

Pracowita środa strażaków


Dwa wezwania do pożarów przeciągu jednej godziny

W środę (1 lutego br.) w przeciągu godziny strażacy zostali wezwani do dwóch pożarów, jeden z nich okazał się fałszywym alarmem.Pierwszy z nich dotyczył pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Budy Kozickie, Na miejsce zadysponowano OSP Białotarsk, OSP Solec, dwa zastępy PSP Gostynin, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Około godziny 14:30 zastępy OSP Solec, OSP Białotarsk oraz PSP Gostynin zostały wezwane do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Alarm okazał się fałszywy.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / foto: OSP Białotarsk

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Antek M, 1 lutego 2023
Wywołanie fałszywego alarmu zagrożone jest karą od 6 miesięcy.
Satakunta, 1 lutego 2023
Ciekawe czy namierzą tą nieodpowiedzialną kobitkę i ją odpowiednio ukarzą tak dla przykładu by inni tego nie robili bo w tym czasie ktoś naprawdę może potrzebować pomocy strażaków. Art. 224a. [Fałszywy alarm] § 1. Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Dodaj ogłoszenie