Popularny: 3900 odsłonInformacje28 stycznia 2017, 11:41,

Podsumowanie tygodnia: studniówka w Elektryczniaku, dwie tragiczne śmierci, mecz Mazura w Drobinie i nowy cover Ady Kaczanowskiej

Podsumowanie tygodnia: studniówka w Elektryczniaku, dwie tragiczne śmierci, mecz Mazura w Drobinie i nowy cover Ady Kaczanowskiej


W tym tygodniu niewątpliwym „królem” popularności, tak jak królami balu byli uczniowie, stał się artykuł wraz ze zdjęciami i wideo z balu studniówkowego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie. Materiał ze studniówki „elektryczniaka” czytany był niemal 10 000 razy.Wśród komentarzy rozgorzała dyskusja w sprawie gości, których zaprasza się na bal. Jedni są zdania, że tak jak dawniej było w zwyczaju, trzeba na studniówkę zapraszać wszystkich nauczycieli z danej szkoły, inni, że tylko wychowawców danych klas, które kończą szkołę, ze względu na ograniczenie wielkości sali i kosztów. Mimo różnic poglądów, jest też element łączący. Wszyscy komentatorzy zgadzają się z tym, że niemożliwe było by zorganizowanie balu bez pomocy rodziców uczniów.A kolejne bale studniówkowe gostynińskich szkół jeszcze w styczniu oraz w lutym. Dyskusja na pewno miała będzie ciąg dalszy.


Wasze duże zainteresowanie zdobyły również dwa przykre i tragiczne zdarzenia z terenu naszego powiatu, oba z niedzieli, 22 stycznia.
W Zieleńcu w Gminie Gostynin w pożarze budynku gospodarczego w aucie spłonął 65-letni mężczyzna. Równie tragiczne wydarzenie miało miejsce Podgórzu, także w Gminie Gostynin, gdzie w niedzielny wieczór zostały znalezione zwłoki starszego mężczyzny. Wszystko wskazuje, że doszło do zabójstwa, sprawę wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Gostyninie.


Warto także wspomnieć informację o kolejnym coverze Ady Kaczanowskiej. Gostynińska młoda gitarzysta, której wykonanie utworu „Revolution is my name” kultowego amerykańskiego zespołu thrash metalowego Pantera przekroczyło niedawno milion wyświetleń w serwisie Youtube i jest niekwestionowanym liderem wśród frazy „Gostynin” na wspomnianym wideo portalu. Tym razem „na warsztat” wzięła utwór wokalisty znanego z zespołu Black Sabbath Ozzy Osbourne’a pt. „”Crazy train”.


- Nigdy ma gitarze nie grałem, ba, nie grałem na niczym prócz nerw? Ale od wczesnej podstawówki wiem co to jest dobra gitarowa nuta... Słuchałem i nadal słucham.. począwszy od Dire Straits , przez Pink Floyd , AC/DC , Deep Purpple , Led Zeppelin, Metallica, Iron Maiden, po Sepulture i inne tego typu wrzaski... Więc z punktu słyszenia mojego ucha ... Ado, proszę o więcej, bo to co robisz jest mega dojrzałe i na wyyyysokim poziomie – skomentował newsa Pan Mateusz.


Najpopularniejszą wśród artykułów sportowych była informacja o występie Mazura Gostynin w turnieju charytatywnym w Drobinie, mającym na celu zebranie środków finansowych na leczenie po ciężkim wypadku byłego piłkarza naszego klubu Maćka Koziorowskiego. Nadal potrzebne jest wsparcie, szczegóły znajdują się na naszym portalu oraz stronie klubu Skry Drobin.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie