Popularny: 1600 odsłonInformacje13 września 2015, 20:34,

Płock przeciwko płatnym strefom parkowania, co z Gostyninem?Przedstawicielki Inicjatywy dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska przeprowadziły konsultacje społeczne, których wyniki przedstawione zostaną w przyszłym tygodniu. Lokalne działaczki rozmawiały z mieszkańcami oraz właścicielami prowadzącymi swoją działalność gospodarczą na ulicach: Rynek, Zamkowa, 3-go Maja i Floriańska.Konsultacje społeczne dotyczyły planowanego przez Urząd Miasta pomysłu wprowadzenia płatnych stref parkingowych na tychże ulicach. Wsłuchiwanie się w głos mieszkańców przed podjęciem decyzji w tej spawie wydaje się być konieczne, aby niepotrzebnie nie marnować pieniędzy z budżetu miasta.

Koncepcja stworzenia płatnych stref parkowania nie jest tylko inicjatywą włodarza Gostynina. Urząd Miasta Płocka chce również wprowadzić strefy płatnego parkowania w centrum tego miasta: ulicy Królewieckiej, Nowy Rynek, Tumskiej, a także Grodzkiej. W opinii urzędników mogłoby to rozwiązać problem braku miejsc do parkowania, rozładować korki, sprawić, że starówka będzie bardziej przyjazna pieszym, rowerzystom, kawiarnianym ogródkom. Jak podaje Gazeta Wyborcza - od piątku w dawnej stolicy województwa na rozwieszane są plakaty z czerwonym napisem "Nie dla płatnych stref parkowania" oraz zachętą, by podpisywać petycję sprzeciwiającą się zmianom.

W płockim ratuszu urzędnicy zakładają, że opłaty byłyby wnoszone tylko w dni powszednie, w godz. 8.00-17.00. Pierwsze 15 minut miałoby być bezpłatne. Potem za pierwszą godzinę płaciłoby się - to tylko wstępne propozycje - 2,5 zł, za drugą - 3 zł, za trzecią - 3,6 zł, a za każdą kolejną - po 2,5 zł. Zdaniem Andrzeja Majkowskiego, członka Stowarzyszenia Tumska, to za dużo jak na płockie warunki. Przy ul. Tumskiej możemy np. zjeść obiad za 10 zł. Niech jeszcze ktoś zapłaci za parking 2,5 zł, to daje już 12,5 zł - argumentuje. To centrum dyskontowe. Przyjeżdżają tu ludzie, którzy szukają oszczędności i nie stać ich na płacenie jeszcze za parking!

Jak będzie w Gostyninie? Czy mieszkańcy popierają inicjatywę płatnych stref parkowania w naszym mieście? Czy Urząd Miasta wsłucha się przed podjęciem decyzji w głos Gostyninian? Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf
Tematy:Parkometry

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

kierowca, 16 września 2015
Wyrzucić taksówkarzy z rynku na PKS i będą miejsca parkingowe. Ale nie ten burmistrz.
lu_pa, 14 września 2015
Pierwsze 0,5 h za darmo, kolejna pierwsza godzina 50 gr - 1 zł max! Następne godziny stawka kilkuzłotowa. Nie więcej niż półtorej godziny zajmuje załatwienie sprawy w Urzędzie Miasta i np. aptece czy drobne zakupy. Jeśli trzeba się zatrzymać na chwilę to nie ma gdzie! Osobiście jestem za!!!
Dodaj ogłoszenie