5700 odsłonInformacje8 czerwca 2016, 15:27,

Plaga alarmów bombowych w gostynińskich instytucjach. Ewakuacja Urzędu Miasta


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


Chwile grozy przeżyli dzisiaj pracownicy gostynińskich urzędów. Do pięciu jednostek przyszedł mail ze zgłoszeniem o podłożonej bombie.



W chwili obecnej obiekt Urzędu Miasta został ewakuowany, a funkcjonariusze prowadzą działania mające na celu sprawdzenie terenu instytucji.

To nie pierwsza dzisiaj informacja o bombie. Wcześniej zgłoszenie o bombie otrzymały: Urząd Skarbowy, Sąd Rejonowy, Prokuratura Rejonowa oraz Starostwo.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem fałszywy alarm jest zaliczany do wykroczeń i stanowi czyn podlegający karze. Osoba, która swoim zachowaniem wywoła nieuzasadniony alarm, w który zaangażują się służby takie jak straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe, może trafić do aresztu na 30 dni, zostać skazana na miesięczną karę ograniczenia wolności lub konieczności zapłacenia grzywny w wysokości do 1,5 tysiąca złotych.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / foto: Anna Tyszenko

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Adek, 9 czerwca 2016
Te incydenty aż się proszą, żeby wprowadzić ustawę antyterrorystyczną i pewnie o to chodzi.
Dodaj ogłoszenie