Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje26 października, 19:44,

Pełna mobilizacja - protest gostynińskich kobiet


To pierwsza, ale nie ostatnia akcja protestacyjna w Gostyninie - zapowiedziała liderka Agnieszka Bartosiak

Punkt 16-sta z centrum gostynińskiego Rynku wystartował „Spacer przeciwko piekłu kobiet”. Zorganizowany przez gostynińskie kobiety, zintegrowane w grupie „Strajk Kobiet Gostynin” powstałej dzień wcześniej (w chwili pisania artykułu liczącej 1507 osób) z inicjatywy lokalnej aktywistki Agnieszki Bartosiak.Na początku organizatorka grupy zaapelowała o kulturę, pokojowe nastawienie, przestrzeganie obostrzeń tzw.”czerwonej strefy”, wzajemny szacunek, spokój i zimną krew, dzięki której można zdziałać więcej.

I ruszyli, tak ruszyli! Byli mężowie, partnerzy, panowie, dzieci, w asyście niezawodnych gostynińskich motocyklistów, przy dźwiękach utworów M. Jackowskiego, B. Marleya, P. Przybysz czy wreszcie Chóru Czarownic.

Oprócz muzyki z megafonu przekazywane były główne hasła i postulaty : „moje ciało, mój wybór”, „myślę, czuję, decyduję”, „jeszcze Polka nie zginęła”, „No Woman, No KRAJ” i inne. Wspierane okrzykami przechodniów cyt.: „Brawo Kobietki!!!”, brawami z okien, rykiem motocykli czy klaksonami kierowców przejeżdżających aut, wyrażających swoją jedność.

Z własnoręcznie przygotowanymi transparentami, gostynińskie kobiety walczące! Walczące o swoją i naszą wolność. „To już strajk obywatelski” ,powiedziała Agnieszka Bartosiak, „nie tylko o to co tu i teraz!!!”.

Na zakończenie odbyło się gremialne podsumowanie idei akcji połączone z gromkimi oklaskami dla wszystkich „spacerujących” oraz wspierających spacer, motocyklistów i policjantów. Głosem gostynińskiej młodzieży była Karolina Umińska. To pierwsza ale nie ostatnia akcja protestacyjna w Gostyninie, zapowiedziała liderka. Zaprosiła do poszerzenia grupy „Strajk kobiet – Gostynin” i zapewniła o „nieskładaniu parasolek”. W piątek planowany wyjazd do Warszawy, a co jeszcze wydarzy się do piątku czas pokaże.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

wolny obywatel i Polak, 29 października
brawo dziewczyny i kobiety, ponad 60 lat , w pełni popiera protest , precz z pisiorstwem dyktatorstwem, do lamusa , i na śmietnik historii i obyście nigdy już nie wrócili , pis dostanie bilet w jedną stronę, wy......ć to jedno z najdelikatniejszych określeń na jakie zasługuje ta nazi partia
Kropka, 28 października
Popieram protesty kobiet, brawo dziewczyny.
tija, 27 października
dzieci przeciwko dzieciom
Dodaj ogłoszenie