Popularny: 1400 odsłonInformacje2 sierpnia 2022, 07:48,

Otwarcie wystawy lalek artystycznych "Mazowsze w spódnicy"


Ekspozycję można oglądać do końca sierpnia

W poniedziałek (1 sierpnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy lalek artystycznych - "Mazowsze w spódnicy" zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.Ekspozycja prezentuje sylwetki wybranych 15 polek, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii Mazowsza dzięki swoim niezwykłym, często pionierskim osiągnięciom w różnych dziedzinach kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki i działalności społecznej.

Zgromadzonych powitała nowa dyrektor biblioteki miejskiej pani Marzena Ligocka.

"Chciałabym podziękować pani byłej dyrektor Katarzynie Leśniewskiej, dzięki której ogromnym staraniom Gostynin został wybrany jako to jedno z niewielu miast na Mazowszu, gdzie z wystawą przyjechaliśmy" - powiedziała kustosz wystawy pani Aneta Popiel-Machnicka dyrektor warszawskiego Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek.

W imieniu nieobecnej Katarzyny Leśniewskiej byłej dyrektor biblioteki za przygotowanie wystawy podziękowała jej córka Ada Leśniewska.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia. Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Widz, 4 sierpnia 2022
Zabrakło tam Pani Katarzyny Lesniewskiej a nowa Pani dyrektor biblioteki pani Ligocka nawet słowem nie wspomniała i hej nie podziękował zbierając uznanie dla siebie ...bardzo to przykre
Dodaj ogłoszenie