Popularny: 900 odsłonInformacje9 października 2019, 12:58,

Oświadczenie dotyczące artykułu: Modernizacja stadionu...

Oświadczenie dotyczące artykułu: Modernizacja stadionu...

Oświadczenie

Gmina Miasta Gostynina oraz Burmistrz Miasta Gostynina po publikacji artykułu na naszym portalu pt. „„Modernizacja stadionu. Co działo się przez rok? Nadal brak pozwolenia na budowę” wystosowali oświadczenie. Publikujemy także odpowiedź, jaką otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego, dotyczące inwestycji, na podstawie którego miedzy innymi opracowano materiał.Gmina Miasta Gostynina oraz Burmistrz utrzymują, że:

1. „Decyzją nr 435/2018 z dnia 17.12.2018r. Starosta Gostyniński zatwierdził projekt budowlany wraz z udzieleniem pozwolenia na budowę dla Gminy Miasta Gostynina obejmujący: „Modernizację Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegającej na: rozbiórce istniejących budynków gospodarczych, budowie: zaplecza socjalno-gastronomicznego, boiska treningowego, dojść i dojazdów, wydzielonych trybun dla kibiców gości, oświetlenia terenu wraz z infrastrukturą i urządzeniami, instalacji odgromowej, instalacji zraszania, przebudowie: bieżni, układu komunikacji wewnętrznej wraz z parkingami: remoncie: boiska piłkarskiego, skoczni w dal, rzutni pchnięcia kulą” w Gostyninie , ul. Sportowa 1 na działce nr ewid.360, 140401_1.0001 Gostynin”

2. „Nie doszło do spotkania Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski wraz z Dyrektorem MOSiR-u Wiesławem Adamskim w sprawie uzyskania niezbędnego wkładu finansowego do przeprowadzenia inwestycji między innymi u europosła z Prawa i Sprawiedliwości Adama Bielana.”

Gmina Miasta Gostynina złożyła wniosek na zadanie pod nazwą: Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegająca na budowie zaplecza socjalno – sanitarnego oraz boiska treningowego na potrzeby Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Gostynin wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami” (I etap modernizacji) w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej EDYCJA 2019”. Wniosek został złożony 29 marca 2019 r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki i w dalszym ciągu podlega ocenie.

Jednocześnie nasza redakcja dołącza dokument – odpowiedź - jaką uzyskała z Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Gostyninie, dotyczące uzyskania pozwolenia na budowę w/w inwestycji:

Za w/w nieścisłości przepraszamy.

Redakcja portalu Gostynin.info

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie