Popularny: 1100 odsłonInformacje3 marca 2022, 13:29,

Opóźnienia przy modernizacji drogi Krasickiego. Kto zawinił?

Opóźnienia przy modernizacji drogi Krasickiego. Kto zawinił?
ulica Krasickiego w Gostyninie, Źródło foto: archiwum redakcji

Kiedy zostaną ukończone prace przy ul. Krasickiego?

W połowie lipca rozpoczęły się prace budowlane przy modernizacji drogi przy ulicy Krasickiego. Zadanie miało zostać ukończone do połowy grudnia ubiegłego roku. Pomimo tego, że mamy już początek marca inwestycja nadal nie została ukończona.Zwróciliśmy się z zapytaniem do Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego o powody opóźnienia. Odpowiedzi udzieliła nam Zastępca Burmistrza Halina Fijałkowska.

"Zakres robót polegających na remoncie drogi gminnej ul. Krasickiego obejmuje: wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej, remont chodników i zjazdów polegający na demontażu płyt chodnikowych i wykonaniu nowej nawierzchni z kostki betonowej, remont krawężników — wymiana na nowe, wykonanie powierzchniowego odwodnienia, zabezpieczenie i regulacja istniejącego uzbrojenia. 

Przed wykonaniem remontu drogi, Wykonawca dokonał wymiany sieci wodno — kanalizacyjnej w ulicy zgodnie z umową zawartą z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunalnym" - poinformowała Halina Fijałkowska.

"Całkowity koszt inwestycji to 326.500,88 zł brutto. Termin wykonania inwestycji upłynął w dniu 14 grudnia 2021 r. Wykonawcą jest firma Global Systems z siedzibą w Gostyninie, ul. Żeromskiego 27.
Do wykonania pozostało ułożenie nawierzchni bitumicznej (na odcinku od ul. Ziejkowej do ul. Zielonej), regulacja istniejącego uzbrojenia oraz uprzątnięcie placu budowy i terenu przyległego, po którym odbywa się transport na potrzeby budowy"
- dodała.

Kiedy zostaną ukończone prace przy ul. Krasickiego?

"Zgodnie z pismem Wykonawcy z dnia 21 grudnia 2021 r. okolicznościami wstrzymującymi obecnie wykonanie robót budowlanych są warunki pogodowe. Wykonawca wskazał możliwy termin wykonania robót — około 5 dni roboczych od osiągnięcia temperatury ok. 4C i brak obfitych opadów deszczu" - tłumaczy Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Wujek, 6 marca 2022
Przecież to jest Global Systems. Termin realizacji - to dla tej firmy "odległa galaktyka". Nie pamiętam prac przez nich realizowanych żeby nie było problemu z terminem. A poza tym od początku roku nie ma mrozów. temperatury dochodzą do +10C. A oni tłumaczą o niesprzyjających warunkach?! Farsa.
mieszkaniec 3, 4 marca 2022
Podpinam sie do tematu.Jestem mieszkańcem tej ulicy i zależy mi na tym aby prace dobiegły końca i to z pozytywnym efektem firma która wykonuje to zlecenie na pewno dokonczy prace i to z pozytywnym wynikiem, wiele inwestycji z pod jej ręki cieszy wielu mieszkańców pomimo pseudo fachowców którzy krytykują ich prace ale sami nie mają na swym koncie wybitnych osiągnięć.
Mieszkaniec 2, 4 marca 2022
W końcu ktoś podjął bardzo dobra decyzje, brawo Panie Burmistrzu.
Dodaj ogłoszenie