Popularny: 1100 odsłonInformacje20 września 2022, 13:18,

Odchudzamy Mazowsze - inicjatywa społeczna #Mazowiecka aktywacja

Odchudzamy Mazowsze - inicjatywa społeczna #Mazowiecka aktywacja

Działania ruszają w najbliższą sobotę. Na ten moment lista uczestników jest zamknięta

Już w najbliższą sobotę Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina rusza z kolejnymi działaniami, tym razem z zadaniem pt. Odchudzamy Mazowsze. Jest to projekt skierowany jest do rodziców i dzieci, które mają problem związany z otyłością lub nadwagą.„Najbardziej narażone na otyłość czy nadwagę są dzieci, w tym uczniowie szkół podstawowych i do tej grupy głównie ale nie tylko skierowaliśmy swoje działania”- mówi pomysłodawczyni projektu Agnieszka Korajczyk-Szyperska. „W walce z otyłością oprócz niewiedzy dużą przeszkodą są także środki finansowe bowiem konsultacje dietetyczne są bardzo kosztowne a to w wielu przypadkach utrudnia podjęcie jakichkolwiek działań” - kontynuuje przewodnicząca IDG.

W ramach projektu dzieciom i rodzicom oferujemy spotkania z dietetykiem i konsultacje indywidualne, warsztaty z psychologiem. Do współpracy zaprosiliśmy dietetyka Annę Wojciechowską - Figuratka i psycholożkę Paulinę Milczarek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sali treningowej Trening room 92’ - studio treningu personalnego gdzie trenerzy przedstawiają propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu i sposobu na zrzucenie kilogramów. Na ten moment lista jest zamknięta - dodała Magda Augustyniak wiceprzewodnicząca stowarzyszenia.

Zadanie publiczne pn. Odchudzamy Mazowsze sfinansowane jest ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Jest to inicjatywa społeczna zlecona w ramach konkursu #Mazowiecka aktywacja - konkurs dla lokalnie działających edycja 2022.

autor/źródło: Inicjatywa dla Gostynina

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie