Popularny: 4900 odsłonInformacje10 lipca 2019, 07:03,

Od piątku ma ruszyć odbiór śmieci w Gminie Gostynin

Od piątku ma ruszyć odbiór śmieci w Gminie Gostynin [WIDEO]

Odbiór odpadów ruszy najwcześniej w piątek

We wtorek, 9 lipca 2019 r. Rada Gminy Gostynin podjęła dwie uchwały, które mają rozwiązać trwający już dziesięć dni problem zalegania śmieci na terenie gminy. Odpady od mieszkańców mają być odbierane od 12 lipca.Przypomnijmy, od 1 lipca 2019 r. nie są odbierane śmieci z posesji mieszkańców z terenu Gminy Gostynin.

O powodach informowaliśmy m.in.: Wiele krytyki od radnych i mieszkańców na działalność ZGRP

We wtorek rada podjęła dwie uchwały, pierwsza dotycząca rezygnacji z przekazania przez Gminę Związkowi Gmin Regionu Płockiego zadań własnych gminy związanych z prowadzeniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi oraz uchylenia uchwały nr 141/XVII/2012 Rady Gminy Gostynin z dnia 27 lutego 2012r. w sprawie zamiaru powierzenia Związkowi Gmin Regionu Płockiego zadań gminy związanych z prowadzeniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi, druga dotycząca zmian budżetowych, aby było możliwe sfinansowane odbioru odpadów do końca roku.

- Odbiór odpadów ruszy najwcześniej w piątek. Dziękuję za zrozumienie – powiedział wójt Edmund Zieliński.

Wykonać odbiór odpadów ma prywatna spółka przy współpracy z Zakładem Komunalnym w Solcu.

Więcej w nagraniu z obrad:

foto: archiwum redakcji

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

obatel, 13 lipca 2019
PANIE WÓJCIE !!!!! NIE MA PAN ZAUFANIA ,USTALIŁ STAWKĘ 25 zł. OD OSOBY ZA ŚMIECI !!!!!TO CO ROBI RADA GMINY ????? JUŻ ZA TO POWINNI PANA ODWOŁAĆ !!!! PAN SAM NIE ZREZYGNUJE - TAKA KASA ZA NIC NIE ROBIENIE !!
Stefan, 11 lipca 2019
Dzwoniłem wczoraj do gminy. Miła pani powiedziała że opłaty uiszczamy do końca roku do zgrp i oni do końca roku będą odbierali śmieci jak do tej pory. A po nowym roku ma być nowy przetarg i nowy wykonawca. Moim skromnym zdaniem wójt powinien iść śladami wójta baruchowa. Ogólnie dużo ludzi z Gostynina powinno się uczyć od niego polityki,władzy i spełniania obowiązków publicznych. Pozdrawiam
Mieszkaniec, 10 lipca 2019
To pan wójt stawkę ustalił 25 zło . od osoby to chyba jakiś obłęd . Jakoś w innych gminach płacą po 11 zło. A odpady zabierają dwa razy w miesiącu i zabierają bez problemu i nie grzebią po śmieciach.
Dodaj ogłoszenie