Popularny: 3600 odsłonInformacje30 lipca 2021, 11:40,

Obchody Święta Policji w Gostyninie


Wszystkim funkcjonariuszom gratulujemy awansów i odznaczeń

Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. Dzisiaj na dziedzińcu Zamku w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji 102. rocznicy poswatania Policji Państwowej.Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Gostyninie insp. Zbigniewowi Włodkowskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po przywitaniu ze sztandarem, odegrano Hymn RP. Następnie Komendant w krótkim przemówieniu powitał zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych, oraz podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za ich zaangażowanie i trud włożony w codzienną pracę. Później przyszedł czas na wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz stanowiska służbowe.

Na obchody Święta Policji w Gostyninie zaproszeni zostali m.in. Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Burmistrz Miasta i gminy Sanniki Gabriel Paweł Wieczorek, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Wójt Gminy Szczawin Kościelny Barbara Stępniak, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie brygadier Mariusz Ostrowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz, oraz ksiądz kanonik Jerzy Ławicki.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu awansowanych zostało 27 policjantów naszej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie wydał rozkaz o mianowaniu na stopień starszego posterunkowego Policji 3 funkcjonariuszom naszej jednostki.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej medalem brązowym „Za długoletnią służbę” odznaczył asp. szt. Łukasz Torno, oraz pracownika cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie Monikę Lachowską. Minister Spraw Wewnętrznym i Administracji brązową odznaka „Zasłużony Policjant” odznaczył asp. szt. Marcina Cichońskiego.

Podczas uroczystości odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu Waldemara Wołowca, skierowany do mazowieckich policjantów i pracowników.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie