Popularny: 700 odsłonInformacje9 października, 09:14,

Nowy repertuar kina. Jest w czym wybierać

Nowy repertuar kina. Jest w czym wybierać

Od piątku (11 października br.) kino Siemowit zaprasza na nowy, niezwykle bogaty repertuar w któym znajdą się aż trzy propozycje filmowe. Z kolei w czwartek, w ramach Dni Seniora odbędzie się darmowy seans filmu "Dziadek do orzechów i 4 królestwa". Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina Siemowit.


Udostępnij 8
Jakie filmy obejrzymy w tym tygodniu w kinie?


Dziadek do orzechów i 4 królestwa - film familijny 
Młoda dziewczyna zostaje przeniesiona do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy.


Przeczytaj też: Bezpłatny seans filmowy w kinie Siemowit. Odbierz wejściówkę

To: rozdział 2 - horror
27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie "Klubu frajerów" powracają do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem.

Playmobil. Film - animowany
Za sprawą tajemniczego portalu Marla wraz z bratem przenosi się do świata zabawek i zostaje przemieniona w figurkę PLAYMOBIL

Piłsudski - dramat historyczny
Rok 1901, Józef Piłsudski ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Kilka lat później staje w bitwie o niepodległość Ojczyzny.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Artykuł partnerski9 października, 08:38,

Jak zminimalizować objawy alergii?

Jak zminimalizować objawy alergii?

Alergia związana jest z nieprawidłową reakcją układu immunologicznego na substancje obecne w środowisku. Schorzenie to może dotknąć każdego – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na szczęście istnieją metody leczenia uczulenia, a także sprawdzone sposoby na zminimalizowanie jego uciążliwych objawów.


Udostępnij
Symptomy alergii mogą być bardzo uciążliwe

Jakie są objawy alergii?

Istnieje wiele rodzajów alergenów. Najczęściej mamy jednak do czynienia z uczuleniami pokarmowymi oraz wziewnymi, dotyczącymi pyłków roślin, sierści zwierząt oraz kurzu. Bez względu na źródło wystąpienia nieprawidłowej reakcji organizmu, objawy tego stanu rzeczy są zazwyczaj podobne. Należą do nich m.in. katar, swędzenie nosa i oczu, kichanie, pokrzywka, łzawienie, kaszel oraz duszności. Jednym z symptomów alergii może być też zatkany nos bez kataru. W skrajnych przypadkach uczulenie prowadzi również do wstrząsu anafilaktycznego, które może stanowić zagrożenie życia.

W przypadku podejrzenia alergii warto udać się do alergologa, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Na ich podstawie, specjalista określi rodzaj alergenu, który powoduje uczulenie i wprowadzi odpowiednią metodę leczenia.

Jak leczyć alergię?

Za dobór odpowiedniej metody leczenia alergii odpowiada lekarz, dlatego też nigdy nie należy stosować farmaceutyków bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Najczęściej przepisywanymi specyfikami są leki przeciwhistaminowe, które zwalczają typowe objawy uczulenia. W niektórych przypadkach dodatkowo stosuje się sterydy donosowe.

Jeżeli leki nie pomagają, lekarz może zalecić tzw. immunoterapię alergenową, czyli odczulanie. Tego typu metoda zwalcza nie skutki, a przyczyny wystąpienia uczulenia. Polega na stopniowym przyzwyczajaniu organizmu do obecności alergenu, co z czasem powoduje zanik przykrych objawów.

Sposoby na zmniejszenie objawów alergii wziewnej

Symptomy alergii  takie, jak łzawienie oczu czy zatkany nos bez kataru mogą być bardzo uciążliwe. Choć stosowanie leków może zmniejszyć ich intensywność, nie zawsze pozwala na całkowite pozbycie się problemu. W takiej sytuacji można jednak spróbować zmniejszyć objawy uczulenia na własną rękę. Jednym ze sposobów na złagodzenie nieprzyjemnych symptomów, jest płukanie nosa i oczu przy pomocy soli fizjologicznej. Zastosowanie tego ogólnodostępnego specyfiku może znacząco pomóc w podniesieniu komfortu życia.

W przypadku uczulenia na alergeny wziewne bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości w domu. Zaleca się więc częste wietrzenie, a także regularne sprzątanie mieszkania. Równie istotny element przeciwdziałania objawom uczulenia stanowi dbałość o jakość powietrza. W tym celu warto wykorzystać specjalne oczyszczacze czy jonizatory. Sprzęt tego typu filtruje powietrze z kurzu, sierści zwierząt czy pyłków roślin, usuwając tym samym większość zanieczyszczeń. Decydując się na jego zakup, warto postawić na urządzenie z funkcją nawilżania, która przynosi alergikom dodatkową ulgę.

Aby zminimalizować objawy alergii, warto też wprowadzić do swojej diety określone produkty spożywcze. Należą do nich przede wszystkim czosnek, miód, rumianek, czarny bez, pokrzywa oraz tymianek.

autor/źródło: domwporzadku.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie