Popularny: 6500 odsłonInformacje11 lipca 2017, 10:26,

Nowa Kultura nakręciła nowy teledyskGostyniński zespół Nowa Kultura, który w sobotę 22 lipca wystąpi na Jarmarku Św. Jakuba poprzedzając koncert Sarsy i grupy Łzy zaprezentował właśnie swój nowy teledysk do utworu „Tu i Teraz“.Zespół tworzą:

Paweł Kola Kołodziejski - śpiew

Marcin Osmo Osmolak - perkusja

Piotr Koper Koprowicz - bas

Łukasz Kermit Trojanowski - gitara

Mariusz Mario Peda - klawisze

Dariusz Szadkowski - trąbka

Justyna Skrzeczkowska- saksofon,

Mateusz Skrzeczkowski- puzon,

Maciej Milczarek - klawisze/ dub master

Muzyka grana przez zespół NOWA KULTURA jest sumą doświadczeń muzycznych wielu ludzi. Interesująca historia zespołu rozpoczęła się od wspólnych poszukiwań na gruncie reggae/rock.

W roku 1997 zespół nagrał debiutancką kasetę demo „Nowa Kultura”, która została wydana przez firmę fonograficzną Rock'n'Roller. W wieloosobowym składzie zespół koncertował w wielu miejscach w kraju.

W 2000 roku zespół NOWA KULTURA wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami nagrał płytę „Dread Voice” zrealizowaną w szczecińskim studio Elvis van Tommato, a następnie wydaną przez wytwórnię „Jimmy Jazz Records”.

W latach 2003-2004 zespół nawiązał współpracę z olsztyńskimi muzykami, którzy stanowili fundament zespołu Nowa Kultura-Reggae Team. Kombinacja ta sprawiła, że muzyka proponowana przez zespół brzmiała specyficznie i różnorodnie (połączenie korzeni muzyki reggae z nowymi trendami w muzyce rozrywkowej). Charakterystyczną nutą zespoły było męskie trio wokalne, wspomagane przez dynamiczną sekcje rytmiczną. Grupa współpracowała także z zaprzyjaźnionymi muzykami i dj'ami sceny reggae/hip-hop. Całość koncertowego przedstawienia osładzały projekcje multimedialne.

Zespół zagrał wiele koncertów na terenie całego kraju. Wśród wartych wymienienia są m.in.:
Africa is Hungry (8 edycja) - 1998 r.
Afryka Reggae Festival (9 edycja) - 1999 r.
Przystanek Woodstock - 1999 r.
Ostróda Reggae Festiwal - 2003 r. i 2004 r.
Winter Reggae – 2003 r.

Od czerwca 2016 r. zespół NOWA KULTURA pracuje nad nowym materiałem z muzykami z pierwszego składu, a od września 2016 r. rozpoczął współpracę z nowym wokalistą – Pawłem Kołodziejskim.

autor/źródło: ralf / Nowa Kultura

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie