Popularny: 1100 odsłonInformacje10 lutego, 13:40,

Niech żyją nam sto lat!


Udostępnij 15
Sala gimnastyczna szkoły w Emilianowie wypełniła się do ostatniego miejsca

Czwartkowy wieczór, 6 lutego 2020 r., na długo zostanie zapamiętany przez wszystkich przybyłych na Gminny Dzień Babci i Dziadka, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 r. w Emilianowie. Sala gimnastyczna szkoły wypełniła się do ostatniego miejsca, a to wszystko za sprawą naszych kochanych Seniorów, ale również rodziców i zaproszonych gości, którym bogato przygotowany program przysporzył wiele emocji, zarówno tych przepełnionych łzami wzruszenia, jak również dużą dawką dobrego humoru.W rozrywkowy, biesiadny nastrój wprawił występ naszej Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon pod kierunkiem Pani Dyrygent Katarzyny Lisickiej, która zagrała m.in. klasyk z repertuaru Haliny Kunickiej "Orkiestry dęte", "Z kopyta kulig rwie" Skaldów, ale również przygotowała rockandrollową taneczną niespodziankę.

Kolejną Gwiazdą tego niezapomnianego wieczoru był Gminny Chór "Vox Cordis" działający przy Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem. Druga muzyczna perła pod batutą Pana Michała Pilichowicza, przy akompaniamencie Pani Aleksandry Stępniak, rozkołysała całą salę w rytmie muzyki ludowej z repertuaru zespołu Mazowsze.

W tym miejscu zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych do wstąpienia w progi orkiestry oraz chóru. Próby odbywają się w GCKiTWGG w Białem.:

Po gminnych zespołach muzycznych przyszedł czas na występ największych skarbów wszystkich dziadków, czyli ich wnucząt. Porywające tańce, przepiękne, wokalne szlagiery, wzruszające wierszyki i humorystyczne teksty kabaretowe zaprezentowały najsłodsze przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 oraz młodzież z klasy szóstej i siódmej.

Po ekscytującym i efektownym programie artystycznym przyszedł czas na podziękowania i życzenia, które wszystkim seniorom m.in. złożył Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński oraz w imieniu Przewodniczącego Rady Gminy Gostynin Pana Kamila Balcerzaka, jak i własnym, Radna Pani Mariola Dan-Liberadzka.

Ostatnim punktem programu był wyborny, przepyszny, niczym "palce lizać", poczęstunek dla wszystkich przybyłych, przygotowany przez niezawodne i nieocenione Koła Gospodyń Wiejskich. Cudowną grochówkę, która została zjedzona w mgnieniu oka, przygotowały wspólnie KGW Solec i KGW Wrząca, staropolski, niezapomniany smak bigosu zapewniły Panie z KGW "Koziczanki" w Kozicach-Polesiu, a chrupiący, wiejski chlebek ze smalcem w kilku odsłonach przyjechał prosto od KGW ze Zwolenia. Natomiast słodki i owocowy deser, któremu nie dało rady się oprzeć został zorganizowany przez społeczność szkolną i KGW "Stefanki" w Stefanowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Szanownym, Drogim, Kochanym Seniorom, Babciom i Dziadkom, życzymy jak najwięcej zdrówka, uśmiechu od ucha do ucha, radości z każdego dnia, pociechy z ukochanych wnucząt i niekończącego się przekonania, że bez Was, świat nie byłby taki piękny!:) Żyjcie nam przynajmniej STO LAT!

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Gmina Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Cezary, 10 lutego
W tym miejscu, pragnę podziękować również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku i Radnemu Naszemu Panu Magisterowi Pawłowi Pilichowiczowi za użyczenie dużego termosu, niezbędnego do utrzymania wysokiej temperatury potraw. Dzięki, Pawle! :)
Dodaj ogłoszenie