3400 odsłonInformacje27 czerwca 2023, 18:41,

Niebezpieczeństwo dla dzieci na placu zabaw w Zalesiu. Co na to burmistrz? Dostał petycję od mieszkańcówW ubiegłym tygodniu mieszkańcy osiedla Zalesie wystosowali do Burmistrza Pawła Kalinowskiego petycję w której zwracają się o remont placu zabaw. W piśmie postulują o postawienie ławek dla rodziców, wymianę piasku koło zjeżdżalni i karuzeli, wykonanie ogrodzenia wokół placu zabaw.Jak podkreślają w petycji - "Jest to szczególnie ważne, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, gdyż obok jeżdżą samochody."

Przypomnijmy, że teren jest dzierżawiony przez Gminę Miasta Gostynina od Województwa Mazowieckiego.

"Plac nie jest ogrodzony, wchodzą tam psy, koty, wnoszą Bóg wie co, bo dzieci przychodzą do domów śmierdzące z piaskownicy. Od kilkunastu dniu śmierdzi z piaskownicy jakąś padliną. Osoba która przyjechała to sprawdzić przekopała 1/4 piaskownicy stwierdziła że nie śmierdzi  i zbagatelizowała zgłoszenie" - informuje w serwisie społecznościowym jeden z mieszkańców osiedla.

Kolejnymi bolączkami tamtejszego placu zabaw jest oświetlenie oraz zły stan chodnika."Ciekawe czyja będzie odpowiedzialność jak dojdzie do wypadku" - pyta retorycznie autor wpisu.

Mieszkaniec podnosi również problem jakim jest częste skażenie wody bakterią e. coli, co prowadzi do zatruć pokarmowych. "Nasze dzieci ją piją nim zostanie komunikat powieszony, nawet przypadkiem czy przy myciu owoców, zębów, często w tych okresach mamy problemy jelitowe" - czytamy we wpisie.

Zdaniem mieszkańca osiedla Zalesie władze zapomniały o tym miejscu, albo nie chcą się nim zająć jak należy, bo mimo zgłaszanych skarg i problemów są bagatelizowani. 
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Stanley, 28 czerwca 2023
Jak wybory się zbliżają to trawę skoszono, ale bezpieczeństwo i zdrowie to dla władz żaden problem. Brak nawierzchni asfaltowej na parkingach ,drogach ,stare chodniki to nic takiego ,lepiej inwestować w 13 "dzielnicę "
Kolasinski, 27 czerwca 2023
Tatu§ woził na wybory mieszkancòw osiedla to niech się wstydzi za syna
Ktosiu, 27 czerwca 2023
Macie wspólnotę i spoldzielnie to sobie róbcie. Ja jako mieszkaniec Gostynina nie mam zamiaru za to płacić
Dodaj ogłoszenie