Nauka w praktyce. Przyszli projektanci wnętrz z Gostynina na największych targach małych domów
W miniony piątek uczniowie klas 1 i 2 kształcący się w zawodzie technik aranżacji wnętrz oraz klasy 3c z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy, który dla wielu z nich stał się wyjątkową lekcją zawodu.
Głównym punktem programu były Targi Twój Mały Dom organizowane na błoniach PGE Narodowego. To największy w Polsce, coroczny cykl targów odbywający się m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie, poświęcony domom do 120 m² - modułowym, szkieletowym i mobilnym.
Dzięki życzliwości organizatorów oraz (kolejnej już rok) udanej współpracy uczniowie mogli uczestniczyć w wydarzeniu na preferencyjnych warunkach. To przykład realnego wsparcia edukacji i otwartości branży na młodych przyszłych specjalistów.
Największą wartością wyjazdu była możliwość nauki poprzez doświadczenie. Uczniowie mogli wejść do prezentowanych domów, porównać rozwiązania oraz zobaczyć, jak w praktyce wygląda projektowanie przestrzeni. Szczególne zainteresowanie wzbudziły kompaktowe wnętrza, w których ogromną rolę odgrywa ergonomia, funkcjonalność i umiejętne wykorzystanie każdego centymetra.
Takie wyjazdy pokazują, że nauka zawodu technika aranżacji wnętrz to nie tylko teoria, ale także bezpośredni kontakt z realnymi rozwiązaniami, materiałami i użytkownikiem przestrzeni.
Drugim punktem programu była wizyta na Niewidzialna Wystawa, która uwrażliwiła uczniów na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i znaczenie projektowania dostępnego dla wszystkich.
Wyjazd był nie tylko cenną lekcją, ale również inspiracją do dalszego rozwoju i świadomego budowania kompetencji zawodowych.
Obejrzyj zdjęcia
Podobało Ci się? Udostępnij!










