Popularny: 2400 odsłonInformacje21 lutego, 10:26,

Największy kryty park wodny w Europie otwarty na Mazowszu we Wręczy pod Mszczonowem


Udostępnij 46
A z gostynińskich term pozostały tylko niespełnione obietnice

Suntago Wodny Świat Park of Poland jest zlokalizowany w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w odległości około 60 km od Warszawy – pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Hala większa od Stadionu Narodowego pomieściła m.in. 18 basenów, 32 zjeżdżalnie, wodny plac zabaw z podgrzewaną wodą, 10 saun i 700 palm. Oficjalne otwarcie odbyło się 18 lutego, z udziałem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Suntago zostanie udostępniony mieszkańcom Mazowsza i turystom 20 lutego.– To niezwykły, wielce atrakcyjny dla mieszkańców obiekt. Inwestycja pochłonęła ponad 500 mln zł, zapewniając co najmniej 500 nowych miejsc pracy. To znakomita oferta wypoczynku i rekreacji. Serdeczne gratulacje i podziękowania przekazuję inwestorom i burmistrzowi Mszczonowa – podkreślił marszałek Adam Struzik.

– Ojców chrzestnych jest wielu, ale mogę się czuć jednym z nich, bo bardzo wspierałem ten projekt. Wreszcie spełniło się moje marzenie, odkąd odkryliśmy wody termalne 30 lat temu marzyłem o takim obiekcie –mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Odkrycie wód termalnych było dla nas właściwie jak dowiercenie się do ropy naftowej. Natura niczym więcej nas nie obdarzyła, teren nie jest jakiś nadzwyczajny, typowy mazowiecki krajobraz. To woda termalna pozwoliła stworzyć u nas coś tak wyjątkowego – dodaje.

– Przyglądaliśmy się różnym lokalizacjom w bliskiej odległości od Warszawy, ale szybko stało się jasne, że Mszczonów będzie idealny. Najważniejsze atuty tego miejsca to dobry dojazd i wody termalne – mówił podczas konferencji prasowej prezes Park of Poland Idan Greidinger.

Suntago Park będzie otwarty od 20 lutego 2020 r. przez 365 dni w roku w godzinach: w tygodniu 10.00–22:00, w weekendy i święta 9.00–22.00. Ceny: od 39 zł dla dzieci i 59 zł dla dorosłych. Jednorazowo obiekt może pomieścić ok. 8 tys. osób, w ciągu dnia może ugościć nawet 15 tys. osób. Parking mieści 2,5 tys. aut.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Urząd Marszałkowski w Warszawie

Napisz komentarz

Komentarze

Jarek, 22 lutego
Fajnie ze jest Suntago. Nie trzeba teraz jeździć do Anglii na zmywak tudzież do Niemiec zmieniać pampersy SSmaną. Teraz jestes w Polsce parobkiem pracując u cudzoziemca. Właścicielem tej inwestycji są obywatele Narodu Wybranego.
Dodaj ogłoszenie