700 odsłonInformacje12 czerwca, 10:18,

Nadia Machała zdobyła 5 złotych medali Mistrzostw Polski!Podczas ostatniego weekendu 7-9 czerwca w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w rolkarstwie szybkim dla kategorii wiekowej od junior C do kategorii senior. Przy tej okazji rozegrano również zawody dzieci oraz Mistrzostwa Polski Masters. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ponad 300 zawodników.Mieszkanka naszego miasta, uczennica SP1 w Gostyninie Nadia Machała, w kategorii kadet liczącej łącznie 47 zawodniczek z 19 klubów w Polsce , zdobyła 5 złotych medali w 5 konkurencjach.

W biegu na sprint 200m zdobyła złoty medal z życiowym czasem 20.99s.

500m –złoty medal

3000m na eliminacje –złoty medal

3000m na punkty- złoty medal

Sztafeta drużynowa –złoty medal

Nadia jest zawodniczką klubu UKS Orlica Duszniki Zdrój, na co dzień jednak trenuje w Gostyninie pod przewodnictwem taty wraz z dwójką wybitnych sportowców i kolegów klubowych z terenu naszego miasta- Klaudią Tyszkiewicz i Michałem Pawłowskim. W ubiegłym sezonie zaowocowało to uplasowaniem się Nadii na pozycji pierwszej cyklu Pucharów Polski i zapewniło miejsce w kadrze Polski. Ponownie w tym roku zawodniczka Orlicy będzie walczyła o swoje miejsce w reprezentacji. Już za trzy tygodnie we Wrocławiu odbędzie się kolejna impreza rangi mistrzowskiej –Uliczne Mistrzostwa Polski, po których ogłoszona zostanie reprezentacja Polski na tegoroczny Cadet Challenge w Belgii-najważniejsze wydarzenie sportowe w Europie dla tej kategorii wiekowej.

W następnym tygodniu Nadia wystartuje również w Pucharze Europy w holenderskim mieście Heerde i będzie to przedostatni etap przygotowania do najważniejszych zawodów rangi Europejskiej dla kategorii wiekowej kadet w której Nadia jest ostatni rok.

Trzymamy kciuki za przyszłe rezultaty, osiąganie życiówek oraz szybkiej regeneracji po wyczerpujących biegach.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Anna Machała

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie