Popularny: 1100 odsłonInformacje8 lutego, 07:40,

Minął tydzień: Studniówki w GCE i ZS, brak inwestora w gminie oraz zakończenie MLPN

Minął tydzień: Studniówki w GCE i ZS, brak inwestora w gminie oraz zakończenie MLPN

Udostępnij 10
Co ciekawego wydarzyło się w tygodniu od 1 do 8 lutego 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co ciekawego wydarzyło się w tygodniu od 1 do 8 lutego 2020 r.?Wielkie bale studniówkowe – to artykuły, które zdecydowanie były numerami jeden w minionym tygodniu.

W pierwszą sobotę lutego w lokalu “U Derola” w Nagodowie swój bal studniówkowy mieli uczniowie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Ten artykuł to temat numer jeden w minionym tygodniu.

Studniówkę rozpoczął pięknie odtańczony polonez, po którym młodzież złożyła podziękowania swoim rodzicom za wychowanie, a nauczycielom za przygotowanie do nadchodzącej matury.

“Dziś, Wy zaprosiliście Nas na przepiękną bajkę studniówkową (...) Bajka zazwyczaj kończy się morałem, w tym przypadku morałem będzie egzamin maturalny. Życzę Wam powodzenia” - życzył dyrektor GCE Wojciech Kiełbasa.

Ubrani w eleganckie, wieczorowe stroje, z radością i uśmiechem na ustach uczniowie czterech klas Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie odtańczyli tradycyjnie poloneza na przysłowiowe „sto dni” przed maturą. Bal odbywał się w sali Żawakol w Gąbinie a o doskonałą zabawę zadbał zespół Massive. To drugi temat tego tygodnia.

Fragment waszej drogi życiowej, związanej z nauką w naszej szkole nieubłaganie dobiega końca. Jestem przekonana, że był to czas dobrze przez was wykorzystany. Czas korzystania przez was z uroków młodości, beztroski ale również czas zdobywania wiedzy i umiejętności. My nauczyciele zrobiliśmy wszystko, aby doskonalić wasze umiejętności, kształtować wasze postawy i wpajać ponadczasowe wartości. Kolejny etap zależy już właśnie od was. Od waszych chęci i waszego zaangażowania. Życzę wam, abyście wykorzystali symbolicznie kontekst stu dni do matury. Niech ten pierwszy życiowy sprawdzian wiedzy dojrzałości będzie dla wszystkich pomyślnie zdany. Niech to będzie dalszy fundament do dobrych, życiowych wyborów – powiedziała do maturzystów dyrektor Zespołu Szkół Izabela Sieradzka.

- Ta szkoła jest dla was najważniejsza w życiu, ponieważ kończycie dzieciństwo a wchodzicie w dorosłe życie. Te wybory, które dokonacie po maturze, określą praktycznie waszą przyszłość. To będzie wybór na całe życie, dlatego musicie postępować rozważnie, mądrze, przygotować się, że już tak dobrze w szkole nie będzie. Dzisiaj myślmy o tym, że mamy się bawić. Dzień dzisiejszy i jeszcze jutrzejszy może – zapamiętajcie te chwile, te tańce i wszystko, co się z nimi łączy. Po jutrze rozpoczynamy przygotowania do matury – powiedział Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski.

Mimo zainteresowania ze strony mediów ogólnopolskich i sławy na portalach społecznościowych, kompleks dawnego ośrodka wypoczynkowego „Okrąglaków” w Miałkówku nadal nie doczekał się inwestora i popadł w kompletną ruinę. To z kolei trzeci temat, który w minionym tygodniu najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Mijają trzy lata od kiedy nasza redakcja opublikowała pierwszy z serii artykułów, dotyczących sytuacji ośrodka, który osiągnął jeden z najwyższych wskaźników wyświetleń w historii naszego portalu.

Od tego czasu minęły trzy lata, także od publikacji na łamach portali ogólnopolskich problemu ogromnego kompleksu wypoczynkowego, który pozostaje nie użytkowany. Mieszkańcy Gminy Gostynin w ostatnim czasie także zwracali uwagę, że to kolejna sprawa na ich terenie, podobnie jak nie rozwiązany problem gospodarki odpadami.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi władz Gminy Gostynin - Wójta Edmunda Zielińskiego - nadal kompleks nie doczekał się inwestora, a jak pokazują zdjęcia, otrzymane od naszego czytelnika z lutego 2017 roku, porównane z wykonanymi w ostatnim czasie na początku 2020 roku, ośrodek został zdewastowany.

Z kolei najwięcej komentarzy wśród naszych internautów, wywołała sprawa z Kutna oraz związana z tym sytuacja w rynkiem pracy w Gostyninie. W we wtorek, 4 lutego na sesji kutnowskiej Rady Miejskiej został poruszony temat budowy dużego zakładu przetwórczego. Inwestycja miałaby powstać w okolicach kutnowskiej strefy przemysłowej na powierzchni blisko 70 hektarów.

Na sesji padły pytania o potencjalnego inwestora.

"To jest inwestor, który ma zamiar pobudować duże zakłady przetwórcze, w części za oczyszczalnią. Chciałby pozyskać około 70 hektarów gruntów, które nie są nasze, tylko prywatne. Czy do tego dojdzie, na razie trudno powiedzieć" – odpowiedział prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Przypomnijmy, że Gostynin również posiada tereny przeznaczone pod działania inwestycyjne: działka pod Termy Gostynińskie, działka na ul. Kowalskiej w sąsiedztwie Izolbetu, a także nieruchomości po ELGO.

Budowa zakładów pracy na tych obszarach umożliwiłaby w dużym stopniu zmniejszyć wysokie bezrobocie na terenie miasta. Niestety, poszukiwanie przez miasto inwestorów dla gostynińskiej strefy ekonomicznej nie przyniosło do tej pory żadnych efektów.

Sprawa wywołała dużo opinii i komentarzy naszych czytelników:

- Z Gostynina nie ma żadnego rekina partii rządzącej który by mógł coś zdziałać w tej materii , nasi włodarze tylko wykonują polecenia partyjne – pisze Pan Stanisław.

- ELGO , taki teren , budynki , magazyny , hale i włodarze miasta nie potrafią nikogo ściągnąć, niech szukają poza granicami kraju inwestora , a no tak... Angielski albo Flamandzki za słaby... więcej inicjatywy włodarze inaczej będzie tak jak jest – uważa Pan Kamil.

- Może warto przemyśleć poproszenie Kutna o pomoc – pisze Internauta Radosław.

Z informacji sportowych, tematem numer jeden jest zakończenie rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej, które odbyło się w sobotę, 1 lutego 2020 r.

Całe rozgrywki po zsumowaniu uzyskanych punktów w trzech turniejach wygrała drużyna seniorów Błyskawicy Lucień. Drugie miejsce zajęło Gostynińskie Centrum Edukacyjne a trzecie zwycięzca ostatniego, sobotniego turnieju – Wujas i Spółka.

Organizatorem rozgrywek był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji a nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników wręczał Dyrektor Wiesław Adamski.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie