2100 odsłonInformacje25 maja, 09:55,

Minął tydzień: nowy kierownik ARiMR, Komunia Święta i Noc Muzeów

Minął tydzień: nowy kierownik ARiMR, Komunia Święta i Noc Muzeów


Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników od 18 do 24 maja 2024 r.?21 maja 2024 roku, Pani Ewa Ambroziewicz została uroczyście powołana na stanowisko Kierownika Gostynińskiego Biura Powiatowego Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). To temat, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu. 

Akt powołania wręczył jej Pan Daniel Łaga, Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, parafia św. Marcina w Gostyninie stała się świadkiem wyjątkowego wydarzenia, które zgromadziło liczne grono wiernych. To drugi temat na naszym portalu w tym tygodniu. 

W tym szczególnym dniu dzieci przystąpiły do swojej Pierwszej Komunii Świętej, co stanowiło kulminację długotrwałych przygotowań duchowych oraz katechetycznych.

W sobotni wieczór, 18 maja br., kilkaset osób z Gostynina i okolic zgromadziło się na Rynku, aby wziąć udział w I Gostynińskiej Nocy Muzeów. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, odbywające się po raz pierwszy w mieście, przyciągnęło tłumy mieszkańców spragnionych historii i lokalnych atrakcji.

To trzeci temat na naszym portalu, który najbardziej zainteresował czytelników. 

Uroczystość otworzyła Burmistrz Miasta Gostynina, Agnieszka Korajczy-Szyperska, która serdecznie powitała zgromadzonych i zaprosiła do zwiedzania gostynińskich zabytków. Program Nocy Muzeów obfitował w różnorodne atrakcje, które zadowoliły zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jednym z głównych punktów programu było zwiedzanie Ratusza oraz Urzędu Miasta. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, by zasiąść w fotelu Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania pięknego zachodu słońca z ratuszowego balkonu.

Kolejnymi przystankami na trasie zwiedzania było Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz cmentarz ewangelicko-augsburski. Uczestnicy, pod przewodnictwem dr Elżbiety Szubskiej-Bieroń, mieli okazję poznać historię tych miejsc oraz usłyszeć wiele interesujących opowieści.

Zwieńczeniem wieczoru była wizyta na Zamku, gdzie znajduje się Sala Muzealna z freskami przedstawiającymi czterech Ewangelistów. Freski te zostały odkryte w budynku dawnej cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy na rogu ulic 3 Maja i Legionów Polskich. W zamku odbywało się również wybijanie monet zamkowych, degustacja okolicznościowego tortu oraz konkurs wiedzy o gostynińskich zabytkach.

Burmistrz Agnieszka Korajczyk-Szyperska podziękowała wszystkim za obecność, wyrażając swoje zadowolenie z frekwencji: „Frekwencja przerosła moje oczekiwania”. Sukces I Gostynińskiej Nocy Muzeów zapowiada, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny miasta.

W tym tygodniu na boisku ORLIK na Stadionie MOSiR odbywały się szkolne Zawody Rejonowe w piłce nożnej, będącymi etapem eliminacji do Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To tema numer jeden z informacji sportowych. 

Niestety, żadnej z naszych drużyn nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu. Zarówno wśród chłopców (SP 1 – starsi, SP 3 młodsi), jak i dziewcząt nasze drużyny (Teodorów), zajęły trzeci miejsca. 

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie