2500 odsłon Informacje 22 lutego 2017, 10:33,

Mieszkańcy Kutnowskiej i Wspólnej: obiecano nam drogę i nic się nie dzieje


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


Mieszkańcy osiedla Wspólna oraz domów jednorodzinnych przy ulicy Kutnowskiej tracą cierpliwość i domagają się przyspieszenia inwestycji budowy i działań Urzędu Miasta w sprawie łącznika ulicy Dybanka z osiedlem Wspólna. Zamierzają interweniować w tej sprawie w Urzędzie Miasta – dowiedział się portal gostynin.info.



- Inwestycja zapisana została do realizacji w I kwartale 2017 roku, minęła połowa tego okresu i nawet nie ukazało się zapytanie ofertowe ze strony Urzędu Miasta. Czekamy 10 lat na tę drogę, tyle czasu po każdych roztopach i deszczach droga jest nieprzejezdna. Obiecano drogę, mało tego zarezerwowano środki, w pierwszym kwartale miała ruszyć realizacja i nic się nie dzieje – mówi jedna z mieszkanek domów od strony Skrwy.

Mieszkańcy, którzy chcą przejść do osiedla Wspólna wzdłuż rzeki muszą przedzierać się wąską ścieżką wzdłuż rzeki, aby nie tonąć w błocie. Niemożliwy staje się przejazd do ulicy Wspólnej, ze względu na ogromne koleiny i kałuże, które powoduje, że można zakopać się autem w błotnistej mazi.

Podpisy o budowę łącznika, także który miałby być alternatywnym dojazdem do osiedla Wspólna, złożyło ponad 70 mieszkańców. Na ten rok w budżecie Miasta zarezerwowano kwotę 900 000 zł oraz zapisano do planowanego wszczęcia postępowania zamówienia publicznego pierwszy kwartał (do końca marca 2017 r.) Podczas, gdy w innych inwestycjach, zapisanych na I kwartał trwa procedura wyłaniania wykonawcy bądź Urząd Miasta czeka na złożenie ofert przez wykonawców (Budowa chodnika w ul. Spacerowej czy modernizacja ul. Floriańskiej), to w sprawie łącznika Dybanka/Wspólna brak jakiegokolwiek działania.

W ubiegłym roku wykonano I etap, tj. budowę piaskownika. Aktualne jest także pozwolenie na budowę drogi.

W sprawie złożyliśmy oficjalne zapytanie do Urzędu Miasta, do sprawy powrócimy.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

os.wsp, 26 lutego 2017
Dzieje się przecież. Ja nie widziałem jeszcze zeb protestowac przeciw budowie drogi. Dziwne rzeczy
olek, 23 lutego 2017
nawiezcie takich smieci jak na zatorze i bedzie taniej
PANIE RENDZIKOWSKA I PANI KORAJCZYK, 23 lutego 2017
OBIECALY DROGE WSPOLNA/PARKOWA MIESZKANCOM BLOKÓW PODCZAS ZBIERANIA PODPISÓW OSTATNIMI CZASY NA PLAC ZABAW. WIEC CZEKAMY I TRZYMAMY ZA SLOWO.
Dodaj ogłoszenie