Popularny: 1700 odsłonInformacje20 sierpnia 2018, 19:26,

Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie na Festiwalu Orkiestr Dętych w Swarzędzu


Nasza Orkiestra Dęta wystąpiła w Swarzędzu

To był wyjątkowo huczny jubileusz Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który zagościł w gminie Swarzędz już po raz dwudziesty. Przez trzy festiwalowe dni, orkiestry: Complesso Bandistico Arcobaleno z włoskiego Triestu, Dechovy Orchestr ZUS z czeskiego Zábřehu, Krotoszyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego z Rogoźna, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Swarzędzka Orkiestra Dęta i Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie zachwycali publiczność.Główne obchody festiwalu odbyły się w sobotę. Już od południa całą gminę wypełniły dźwięki trąbek, waltorni, klarnetów, puzonów i werbli. Coroczne koncerty osiedlowe odbywające się nie tylko w Swarzędzu, ale także w Kobylnicy i Zalasewie, zgromadziły bardzo szeroką publiczność.

Punktualnie o godz. 14:30 rozpoczął sięprzemarsz wszystkich orkiestr na Rynek, gdzie Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oficjalnie rozpoczął XX Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych. Po krótkich prezentacjach muzycznych, zaproszone zespoły, pod batutą dyrygenta swarzędzkiej orkiestry Łukasza Gowarzewskiego, zagrały wspólnie „Orkiestry Dęte” i „Happy marching band”. Następnie artyści oraz zaproszeni goście skierowali się ulicami: Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów w stronę Pływalni „Wodny Raj”, gdzie odbył się koncert główny.

Popołudnie wypełniły największe przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło muzyki filmowej, którą zaprezentowali goście z Czech.

Na Festiwalu podczas głównych występów na scenie amfiteatru w Swarzędzu zaprezentowała się również Nasza Miejska Orkiestra Dęta.

"Rok 1900 jeszcze nie było Polski a oni już grali. Powstali przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. Na przełomie tych stu lat, ponad stu lat w tej chwili 118 rocznica w tym roku - to jest przepiękna rocznica. Współczesna historia Miejskiej Orkiestry Dętej z Gostynina zaczęła się w 2006 roku kiedy to orkiestra ze strażackiej stała się miejską. Obecnie gra w niej 40 uzdolnionych muzyków, w większości, nie mal wszyscy młodzi, uśmiechnięci pod okiem doświadczonych muzyków. Kapelmistrzem już od 37 lata jest Pan Józef Pakulski" - brzmiała zapowiedź konferansjera

źródło: ok-swarzedz.pl

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie